Motoristi sa môžu tešiť na lepšiu premávku v okolí Žiliny, Zvolena a Senca. 

NDS chce ešte do konca tohto roka stihnúť otvoriť motoristom až 3 stavby. Nečakajte žiadne veľké stavby. Ide o veľmi krátke úseky. Konkrétne úsek diaľnice D3 Žilina, Strážov - Žilina, Brodno, veľkú križovatku Blatné na diaľnici D1 medzi Sencom a Trnavou a križovatku Sielnica na rýchlostnej ceste R1 neďaleko Zvolena. 

Poďme na otvorenie úsekov podľa chronologického hľadiska. Úsek pri Žiline na diaľnici D3 dlhý 4,25 km. Je považovaný za dôležitú časť obchvatu mesta v smere na Kysuce. Tento nový úsek obchádza mesto ponad priehradu po estakáde a potom vchádza do tunela. Plánované otvorenie tohto úseku plánujú už na november. 

Ďalším novootvoreným úsekom má byť takmer dvojkilometrový úsek R1 Sielnica. Táto križovatka má okrem iného zabezpečiť spojenie s obcou Sielnica a s letiskom Sliač. Pôvodne plánovali tento úsek otvoriť už v lete tohto roka. Čiže opäť niečo, čo nešlo podľa plánov. 

Posledný na rad príde pravdepodobne úsek v bratislavskom regióne. V decembri by sa mali otvoriť aj križovatku Blatné na diaľnici D1, ktorá už veľmi dlho negatívne vplýva na dopravu v regióne. "Táto križovatka odľahčí dopravu v meste Senec, keďže umožní ďalšie napojenia Senca z diaľnice," opísal vedúci odboru marketingu NDS Martin Guzi. 

Zdroj: Teraz