Proti rozkrádaniu mýta UNAS bojuje od roku 2010

Slovensko v tejto viac než dekádu trvajúcej kauze prišlo už o viac než miliardu EUR. Nástupom súčasnej, vraj "protikorupčnej vlády" sa medzi mnohými sľubmi spomínalo aj mýto, ktoré mal od 1.1.2023 prevziať štát, aby sa slovenskí dopravcovia konečne dočkali spravodlivosti a férovejšieho prostredia pre podnikanie. UNAS za ostatné roky absolvoval niekoľko rokovaní, kde už v novembri 2020 poukázali na prvé podozrenia, že kauza mýto ide zlým smerom. Po celé dva roky Minister dopravy SR všetkých ubezpečoval, že všetko je v poriadku a v roku 2023 začne poskytovať služby v oblasti mýta štát.

Podozrenia sa každý mesiac zvyšovali. Ukázalo sa, že vedenie NDS a minister dopravy Doležal robili všetko preto, aby sa daný termín nestihol. Keď na tieto fakty UNAS poukazoval, boli ministrom opakovane označovaní za partizánov, militantov a podobne. UNAS má preto teraz legitímne otázky - Kto mal znova pravdu? Kto koho celý čas zavádzal? Znova sa potvrdilo, že ľuďom na ministerstve dopravy je jedno ako fungujú slovenskí dopravcovia.

Vážená "protikorupčná vláda", slovenskí dopravcovia vám ďakujú. Čakajte ich v uliciach. To bol pre dopravcov posledný klinec do rakvy dôvery v spravodlivosť a férovosť.

Protikorupčná vláda zlyhala na plnej čiare! 
Reči, že tu niečo zmenia sú na smiech!

Napriek tomu, že za predošlej vlády boli dopravcovia označovaní ako nasadení agenti opozície sa dnes jasne ukazuje, že nehrajú za nikoho iného, len za seba a svoju budúcnosť. Už niekoľko nastupujúcich garnitúr dokázalo dopravcov opantať rečami a sľubmi. Ani súčasná vláda na tom nič nezmenila. Naopak, niektorí jej členovia sa dopravcom už rovno vysmievajú do tváre. 

Súčasný minister dopravy SR p. Doležal prisľúbil, že nechce a po roku 2022 nebude už prevádzkovať mýto cez SkyToll. Keďže to, rovnako ako mnohé iné nedodržal, UNAS žiada ministerstvo dopravy SR a NDS, a.s., o zníženie mýta pre regionálnych dopravcov.

Od roku 2010 stál UNAS v uliciach už 3-krát. Počuli tony výhovoriek a následne návrhov a sľubov ako sa všetko zmení. "Protikorupčná vláda" zlyhala a u dopravcov stratila dôveru. 

Predsedníctvo UNAS