Karavaning nabral druhý dych najmä v časoch nedávnej pandémie, jeho popularita však neklesla ani po tomto smutnom období a prekvitá z roka na rok intenzívnejšie. Do karavanov sa totiž zahľadeli aj ľudia, ktorí predtým o podobnom spôsobe trávenia voľného času neuvažovali. Kempovanie mimo domu prináša mnoho možností. Nejde len o to, kde, či kedy, ale aj čím a ako luxusne. Spoločnosť Westfalia uvádza v sezóne 2023 novinku s označením Columbus 600E First Edition. Mimoriadne luxusne zariadený karavan pritom stojí na základoch bežnej kuriérskej dodávky.

"Vyšiu ubytovaciu ligu" prezrádza už samotná podlaha pripomínajúca luxusnú jachtu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Ducato s interiérom z jachty

Máte radi jachty a netriete biedu? Potom má pre vás Westfalia „domček na kolieskach“, ktorý by mohol vyhovovať vášmu vkusu. Síce si zaň v základe pýta takmer 80 000 eur, no rozhodne vám dopraje poriadny pocit luxusu. Na streche si navyše vozí 100 WP solárny panel ukladajúci energiu do prídavnej 95 Ah AGM batérie. Že je súčasťou luxusné vybavenie, vrátane veľkej spálne, či kúpeľne, netreba ani spomínať. Súčasťou výbavy je aj „zimný paket“, takže sa s obytným Fiatom môžete vydať aj na zimnú lyžovačku.

Technickým základom auta je skutočne klasický Fiat Ducato, ktorý je najpopulárnejším autom spoločností vyrábajúcich obytné karavany. V tomto prípade je pod prednou kapotou naftový štvorvalec 2.2 MultiJet s výkonom 117 kW (160 k). Spolupracuje s 9-stupňovou automatickou prevodovkou a celok je nalakovaný antracitovou metalízou Artense Grey (na želanie). Logo Fiata by ste však na aute hľadali márne, všade nájdete len prestížne označenie Westfalia. Škoda, že oficiálne stránky neuvádzajú pohotovostnú hmotnosť, ani tzv. doložiteľnosť, ktorá býva pri autách tohto zamerania kľúčová. Model 600E First Edition ubytuje 4 ľudí.

Westfaliu si mnohí spájajú najmä s úpravami legendárneho VW T2 Camper. Jej portfóliom však prešlo podstatne viac značiek.