Jeden z konateľov špedičky mal za tmy na diaľnici sprvu vcelku bežnú autonehodu, dostal silný náraz do auta zozadu. Poškodenie piatych dverí však znemožnilo prístup k trojuholníku, ktorým je nutné miesto nehody na ceste označiť. Nie dlho na to sa na účastníkov nehody rútil kamión a jediné čo ostávalo je preskákať preč z cesty a sledovať čo bude nasledovať. Nehoda sa znásobila do rozmerov niekoľkých poškodených áut, celkom zbytočne. Keby bolo miesto nehody vhodne označené, nemuselo sa viac nič zlé stať. Táto udalosť spustila uvažovanie, výsledkom ktorého je vysokoreflexný trojuholník 3LUX.

Unikátny magnetický bezpečnostný trojuholník 3LUX www.3lux.sk dokáže zviditeľniť auto až na vzdialenosť 200 metrov. Môže byť vašou prvou pomocou, ak sa v premávke dostanete do úzkych. Dokáže chrániť nie len majetok, ale aj životy a zdravie. Pre jeho kompaktné rozmery (cca 18 x 18 cm) je možné ho mať vždy v kabíne auta (vo dverách, v kastlíku) a vďaka magnetu sa veľmi ľahko a rýchlo udrží na kovových povrchoch karosérie. Tvorcovia si uvedomujú, že tento reflexný magnetický trojuholník nenahrádza legislatívne predpísaný samostatne stojaci trojuholník, ale kým ho v kufri auta nájdete, kým ho odkráčate položiť na stanovené miesto do 50 či 100 m vzdialenosti vás bude hlavne v tme a zlom počasí zviditeľnovať práve tento šikovný produkt.

Nehovoriac o tom, že v praxi sa neustále stretávam s autami, ktoré sú na okraji cesty absolútne neoznačené nie len povinným trojuholníkom, ale ani výstražnými blikačmi, či parkovacími svetlami. Iste, ak vozidlo musíte opustiť a je tu predpoklad, že klasický trojuholník na mieste dlho nevydrží (odfúkne ho, zapadne snehom, alebo ho prosto niekto "šikovný" odcudzí) tento trojuholník môže skvelo poslúžiť umiestnený aj za oknom vozidla. Ale nie len na ňom, viem si predstaviť, že ho rovnako dobre dokáže použť aj motorkár.

3LUX nenahrádza trojuholník z povinnej výbavy! Je však vhodným doplnkom a každý bezpečnostný prvok sa počíta!   

V akých situáciách je dobré mať 3LUX? 

* výstražné svetlá nefungujú a vozidlo je čiastočne alebo úplne neosvetlené
* zadná časť je nehodou zdeformovaná a neviete sa dostať do kufra pre prenosný výstražný trojuholník
* v noci a v nepriaznivom počasí, keď potrebujete byť videní ešte predtým, než stihnete umiestniť prenosný výstražný trojuholník

3LUX magnetický reflexný trojuholník môžete kúpiť na www.3lux.sk