Obmedzenia priechodu s Ukrajinou sa majú týkať primárne vždy jedného pruhu

Slovensko - ukrajinskú hranicu čakajú dočasné obmedzenia. V čase od zajtra 19. marca do štvrtka 21. marca obmedzia hraničný priechod Vyšné Nemecké - Užhorod, resp. presnejšie povedané prevádzku pre nákladnú dopravu. Agentúru TASR o tom informovala hovorkyňa colného úradu Michalovce Jana Nimrichterová.

V uvedených dňoch - od utorka do štvrtka - treba počítať s prerušeniami v čase od 8. hodiny rannej do 18. hodiny večernej. Colný úrad však sľubuje, že v danom čase má dôjsť k stopnutiu prevádzky primárne iba v jednom jazdnom pruhu. Dopravné značenie bude informovať vodičov o detailoch vrátane aktuálne dostupného jazdného pruhu.

„Vodičov nákladných automobilov pri prechode štátnej hranice žiadame o zvýšenú pozornosť a dodržiavanie dočasného dopravného značenia a pokynov službukonajúcich príslušníkov finančnej správy a Policajného zboru,“ zdôraznila Jana Nimrichterová z colného úradu v Michalovciach.

Viac ako 1 000 nákladných vozidiel musí podľa posledných údajov čakať na hraničnom priechode Vyšné Nemecké - Užhorod. Odstavené kamióny plnia východ SR a situáciu sa nielenže nedarí vyriešiť, ale došlo medzičasom rovno k jej zhoršeniu. Kamióny musia čakať, dokým prídu na rad a dostanú sa na vybavenie na hraničnom priechode Vyšné Nemecké. Polícia prijíma opatrenia na mieste, aby zabránila kolapsu cestných komunikácií a prehĺbeniu problémov na cestách.

Zdroj: Tlačová agentúra Slovenskej republiky