Rovnako ako vo svete osobných áut, aj medzi nákladnými z času na čas vznikne model, ktorý určuje pravidlá a stane sa synonymom „hrdinu“ svojej doby. Spoločnosť Volvo Trucks taký skutočne vyrobila. Písal sa rok 1993 a Volvo svetu predstavilo model, po ktorom okamžite zatúžili takmer všetci šoféri kamiónov. Krútila sa okolo neho každá debata pri pive a prezrádzal ho aj legendárny nápis „Globetrotter“ nad čelným oknom. Práve ten prezrádzal, že sa pozeráte „do očí“ švédskej novinky Volvo FH.

Trojnásobný Truck of the Year

„Prvá generácia modelu Volvo FH úplne zmenila koncept moderného nákladného vozidla. Odvtedy sme pokračovali v nastavovaní nových štandardov v nákladnej preprave a uviedli na trh ďalších päť generácií tohto nákladného vozidla. Našim receptom na úspech je využitie najnovších technológií spôsobom, ktorý vždy prináša jasné výhody pre našich zákazníkov a vodičov. Dôkazom nášho úspešného úsilia o neustále zlepšovanie a vývoj je, že Volvo FH je jediné nákladné vozidlo, ktoré bolo v medzinárodnej súťaži trikrát zvolené ako International Truck of the Year“, hovorí Ylva Dalerstedt, manažérka segmentu diaľkovej prepravy v spoločnosti Volvo Trucks.

Počas 30 rokov sa na celom svete predalo viac ako 1,4 mil. kusov modelu Volvo FH v rôznych verziách.

Prvé Volvo FH predstavovalo v roku 1993 skutočnú revolúciu v oblasti inovácií. Prekvapilo najmä novým podvozkom a využitím konštrukcie umožňujúcej flexibilné riešenie stavby auta prispôsobeného na rôzne účely. Na vtedajšiu dobu prevratný hnací reťazec ponúkol úplne nové naftové prepĺňané motory s objemom 12 (FH12) a 16 l (FH16). Medzi inovačné míľniky za posledné tri desaťročia patrí airbag vodiča, automatizovaná prevodovka I-Shift a Volvo dynamické riadenie. „Volvo FH je dokonalým stelesnením prístupu zameraného na zákazníka a modelu, ktorý už 30 rokov posúva hranice. Vo všetkých kľúčových oblastiach, ako je pohodlie vodiča, spotreba paliva, bezpečnosť a produktivita, sme nikdy neprestali toto nákladné vozidla vylepšovať. Som veľmi hrdý, že dnes si naši zákazníci môžu objednať Volvo FH ako elektrické, plynové či naftové,“ hovorí na adresu súčasného modelu Roger Alm, prezident spoločnosti Volvo Trucks.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 15 obrázkov

zdroj: Volvo Trucks