Volkswagen Amarok debutoval začiatkom roka 2010. Po dlhej a úspešnej kariére dostane onedlho nástupcu, ktorý bude výsledkom spolupráce s Fordom. Úžitková divízia nemeckej automobilky už jeho dizajn naznačila prostredníctvom niekoľkých náčrtov, teraz na nový Amarok opäť láka rovnakou formou. Tentokrát v tematike afrického safari.

Nemci vydali skicu zachytávajúcu pick-up v expedičnej verzii, ktorá má osvetlený strešný nosič, terénne pneumatiky a mohutné blatníky. Viditeľná je tiež výrazne tvarovaná kapota a maska chladiča obsahujúca diódovú linku prepájajúcu svetlomety. Dizajn prednej časti čiastočne skrytej blatom pôsobí reálnejšie, než na predchádzajúcich obrázkoch.

Z týchto rysov je celkom zjavné, že Amarok dostane vlastnú identitu a blatníkmi nadviaže na originál. S pokrvným bratom menom Ford Ranger ho bude podľa všetkého spájať len tvar skeletu kabíny a bočných dverí, resp. okien. Ešte výraznejšie má byť duo odlíšené spoza volantu. VW to prezrádza na druhom zverejnenom náčrte, ktorý ukazuje svojský interiér pick-upu.

Volkswagen

Debut v priebehu budúceho roka

Amarok druhej generácie bude vybavený veľkým vertikálne orientovaným displejom multimediálneho systému, no tam sa podobnosť s americkým bratom končí. Volkswagen tu použije vlastný volant, sedadlá i panely dverí. Odlišná je tiež palubná doska, ktorá obsahuje na strane spolujazdca šikovný odkladací priestor. Výrobca tiež avizuje technologické inovácie a ďalšie asistenčné systémy.

VW ohlasuje oficiálny debut pick-upu na budúci rok, bez bližšieho spresnenia dátumu. Koncom roka 2022 ho uvedie do predaja. Automobilka však uvádza, že objednať si ho bude možné aj na niektorých európskych trhoch. Nemecký model by mal vznikať v juhoafrickom Silvertone a argentínskom Buenos Aires.