Preveria dodržiavanie pravidiel (nielen) na hraniciach

„Budeme sledovať dodržiavanie pravidiel počas prepravy tovaru, aj počas čakania v kolóne na hraniciach,“ avizoval minister dopravy Ráž ml. „Na rokovaniach v Bruseli zazneli všetky pripomienky našich autodopravcov. Pri výhradách sme sa pripojili k Poľsku a podporilo nás Maďarsko, Litva či Lotyšsko, ale krajiny zo západnej Európy súčasný stav nevnímajú ako problém,“ vysvetlil šéf rezortu dopravy s tým, že tieto členské krajiny EÚ preto odmietli opätovné zavedenie povoleniek pre Ukrajincov.

Ráž odmietol, že by išlo o neúspech jednaní v Bruseli pre slovenskú stranu a hovorí, že idú aktívne hľadať riešenia, vďaka ktorým dokážu ochrániť slovenských dopravcov. K téme sa chce rezort dopravy opakovane vracať a otvárať ju na európskych fórach.

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) v utorok prerušila štrajkové aktivity vrátane čiastočnej blokády na hraničnom priechode Vyšné Nemecké – Užhorod. Štrajková pohotovosť slovenských kamionistov sa však neskončila. Práve UNAS žiada od Bruselu, aby sa povinnosť povoleniek pre Ukrajincov opätovne uviedla do praxe. Združenie sa zjavne inšpirovalo postupom kolegov zo severu – protest poľských kamionistov sa začal ešte skôr ako ten na Slovensku.

Zdroj: TASR / foto: Polícia SR - Facebook