Francúzi menia podmienky vstupu do svojej krajiny pri ceste zo Spojeného kráľovstva. S účinnosťou od pondelka (22. februára 2021) platí nové nariadenie, presnejšie povedané výnimka z testovania pre vodičov za predpokladu, že sa na území Veľkej Británie nezdržia dlhšie ako 48 hodín. Šoférom bude zamestnancami prístavu alebo Eurotunela vydané (až po príchode do Británie) potvrdenie o vstupe na ostrovy s presným časom a týmto potvrdením bude vodič povinný preukázať sa kontrolným orgánom pred návratom do Francúzska.

z Británie do Francúzska

Kontrolné orgány pred nalodením alebo vjazdom na vlakový terminál budú pri návrate na francúzske územie kontrolovať všetkých cestujúcich, no budú uznané aj negatívne výsledky testov vyhotovených v Írsku, ale len za predpokladu, že nebudú staršie než 72 hodín. Naďalej platí povinnosť absolvovať test a mať negatívny výsledok pre prejazd vodičom, ktorí sa zdržia na území Británie viac než 48 hodín.

Test pred odjazdom z Británie do Francúzska nesmie byť starší ako 72 hodín

Anglické úrady v prípade, že vaša cesta na ostrovoch potrvá dlhšie než 48 hodín, odporúčajú test absolvovať ešte pred príjazdom do grófstva Kent, aby vodiči zbytočne nenarušovali plynulosť cestnej premávky v tejto oblasti a nespôsobovali dopravné komplikácie, ako tomu bolo predovšetkým počas vianočných sviatkov. Poskytli nám mapku, kde si môžete skontrolovať a vybrať najvhodnejšie miesto na testovanie vo svojom okolí. Viac nájdete v odkaze  https://www.gov.uk/guidance/haulier-advice-site-locations .

Vám všetkým každopádne redakcia PROFI-CAR.sk želá šťastnú cestu, veľa trpezlivosti a samozrejme vždy len negatívne testy na koronavírus.

foto: Shutterstock