Svetová premiéra oboch noviniek sa uskutočnila v rámci prebiehajúcej výstavy Caravan Salon 2021 v Düsseldorfe, pričom Ford nerobí nič iné, než že sa snaží (podobne ako napríklad aktuálne i Renault) uspokojiť obrovský dopyt po tomto type dopravných prostriedkov.

Aj preto predstavil nie jedno ale hneď dve vozidlá: Transit Nugget Active a Transit Nugget Trail. Obe autá vyvinuté v spolupráci s firmou Westfalia budú navyše v predaji i vo verzii Nugget Plus, a to znamená s predĺženým rázvorom náprav.

Transit Nugget

V štandardnej výbave oboch automobilov bude výklopná strecha a bočné steny spájajúce horný panel s autom budú sériovo dodávané v šedej farbe. Za príplatok vám Ford dodá i červenú alebo modrú farbu a bez ohľadu na odtieň sa budete môcť spoľahnúť, že viacvrstvové plátno s oknami odolá všetkým klimatickým vplyvom.

Trail i Active budú poháňané preplňovaným vznetovým dvojlitrom EcoBlue. V prípade prvého z menovaných dostanete šesťstupňovú manuálnu prevodovku a bez ďalšieho doplácania i mechanický samosvorný diferenciál mLSD, ktorý vám má podľa Fordu pomôcť na povrchu s nízkou priľnavosťou, ako je napríklad mokrá tráva, piesok, štrk či ľad.

Transit Nugget

Druhé auto, teda Active, bude mať z výroby tiež šesťstupňový manuál, za samosvor si však už budete musieť priplať, rovnako ako za šesťstupňovú automatickú prevodovku, ktorá sa s mLSD pre zmenu kombinovať nebude.

S vyhrievaným lôžkom

K ďalším zaujímavým položkám z nadštandardného príslušenstva patrí i vyhrievaná zadná lavica, ktorá nám je sympatická tým, že spomenuté vyhrievanie bude fungovať aj po rozložení na lôžko. Tým pádom máte pod zadkom celkom príjemné teplo aj pri zimnom kempovaní, netušíme ale, respektíve Ford sa nepochválil, ako je vyriešené dlhodobé napájanie bez prístupu k zásuvke.

Transit Nugget

Obe autá dostali chemickú toaletu i nový farebný dotykový displej, ktorým sa ovláda množstvo doplnkových funkcií. Za všetky môžeme spomenúť uvedené vyhrievanie lôžka, rozvody pripojenia k elektrickej sieti, stav nabitia batérií, hladinu čerstvej vody i úroveň zaplnenia odpadných nádrží, vykurovanie, osvetlenie. Panel tiež ovláda bojler, ktorý zabezpečuje teplú vodu pre vodovodnú batériu v kuchynke a vonkajšiu sprchu.

Rozdiel medzi bielym a červeným autom na fotografiách nie je ani v úrovni výbavy bezpečnostnými prvkami. Na palubách nájdete okrem iného adaptívny tempomat, dve parkovacie kamery alebo systém Cross Traffic Alert 2, ktorý vás pri cúvaní z parkovacieho miesta upozorní na premávku prichádzajúcu zo strán.

Transit Nugget

A čím sa teda autá navzájom líšia. Active chce byť viac luxusný a ponúknuť rozsiahlu výbavu, do ktorej patria 17-palcové kolesá, sériovo dodávaná markíza s dĺžkou 2,6 metra alebo podlaha vyrobená zo svetlého dreva, ktoré má pripomínať palubu jachty. 

Oproti tomu Trail sa tvári viac ako auto do terénu, má menšie šestnástky, prednú masku s veľkým nápisom Ford, spomínaný samosvor, ale nechýba mu ani čierne kožené čalúnenie, otočné predné sedadlá, tmavšie sfarbený stôl kontrastujúci s bielou kuchynskou linkou a skrinkami na oblečenie. Nugget Active i Nugget Trail bude možné objednávať u predajcov od konca tohto roku.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 15 obrázkov
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 18 obrázkov

zdroj: Ford