Nové tvary kabíny modelu Canter výrobca popisuje ako mix historických dizajnových prvkov s moderným štylistickým jazykom a má predstavovať spojenie solídnej formy s funkčnosťou. Nech už tým v Mitsubishi mysleli čokoľvek, musíme uznať, že modernizovaný ľahký nákladný automobil vyzerá vcelku sympaticky.

Pokiaľ ide o samotnú konštrukciu, auto bude naďalej v predaji až v piatich hmotnostných triedach od 3,5 do 8,55 tony. Zákazníci budú mať na výber jeden zo šiestich rázvorov od 2500 do 4750 milimetrov a k dispozícií budú tiež tri varianty kabíny – štandardná so šírkou 1,7 metra, komfortná dvojmetrová a štvordverový CrewCab, rovnako so šírkou 2,0 metra.

Canter

Euro 6e a Sideguard

Najnovší Canter bude opäť poháňaný preplňovaným vznetovým radovým štvorvalcom s objemom 3,0 litra a priamym vstrekovaním typu common-rail. Agregát je dostupný v troch výkonových verziách. Najslabšia má 130 koní a 350 Nm. Prostredná ponúkne 150 koní a rovných 400 Nm, zatiaľ čo vrcholom bude prevedenie s maximálnym výkonom 175 koní a najvyšším krútiacim momentom 430 newtonmetrov.

Dieselové motory sú vybavené časticovými filtrami, systémom selektívnej katalytickej redukcie SCR a aj vďaka tomu plnia úplne najnovšiu emisnú normu Euro 6 – Step E, respektíve EU6e.

Canter

Okrem systému pokročilého núdzového brzdenia, elektronického stabilizačného programu ESP a asistenta varovania pred neúmyselným vybočením z jazdného pruhu, ktoré boli doteraz k dispozícii vo výbehovom modeli, bude pre vylepšené Fuso Canter (za príplatok) dodávaný aj nový systém nazvaný Sideguard Assist.

Táto technika bude schopná zaregistrovať s pomocou radarových senzorov na strane spolujazdca zraniteľnejších účastníkov cestnej premávky (chodcov, cyklistov) a upozorní vodiča na možné riziko kolízie pri odbočovaní vpravo, respektíve po zapnutí príslušnej smerovky. Ako sme už naznačili v úvode, vylepšený Canter bude dostupný u predajcov už od augusta, zatiaľ však pôjde len o importované modely. V Európe sa Mitsubishi Fuso Canter modelového roka 2021/2022 začne vyrábať v portugalskej továrni v Tramagale až v decembri.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 4 obrázkov

zdroj: Fuso Trucks