56-dňový výlet, ktorý si bude môcť kúpiť až 30 cestujúcich, sa má začať v auguste a zahŕňať bude 22 krajín. Firma postupne prepraví svojich cestujúcich z najväčšieho tureckého mesta cez Balkán, východnú Európu, Škandináviu a západnú Európu až do hlavného mesta Spojeného kráľovstva.

Na cestovateľov čaká plavba trajektom vo Fínskom zálive a návšteva Severného mysu (nórsky Nordkapp), ktorý býva mylne označovaný aj ako najsevernejší bod kontinentálnej Európy. Chýbať nebude plavba po nórskych fjordoch – tie patria medzi to najzaujímavejšie z 12 000-kilometrovej cesty.

Lacný špás to nebude

Celá cesta stojí viac ako 22-tisíc eur, zahŕňa raňajky každý deň, 30 obedov a večerí, ako aj všetky hotelové pobyty.

Aj keď cestovanie autobusom na dva mesiace nemusí znieť príliš lákavo, na cestu sa má vydať luxusný autobus so sklápacími polohovateľnými sedadlami, určený na pohodlné cestovanie na dlhé vzdialenosti. Aspoň tak to tvrdí organizátor zájazdu.

Pôvodný plán pritom počítal s tým, že firma predstaví autobusový najdlhší zájazd s destináciami ako Mjanmarsok, Čína a Rusko. Ten sa však pre rozličné reštrikcie nepodarilo zorganizovať.

Autobus má odísť z Istanbulu 7. augusta a do Londýna má doraziť 1. októbra. Podľa Guinnessovej knihy rekordov má doterajšia najdlhšia autobusová trasa na svete dĺžku 6 200 kilometrov. Spája peruánsku Limu s brazílskym Rio de Janeiro.

Zdroj: CNN / foto: Adventures Overland