Z názvu O-Team je zrejmé to, že písmenko O znamená Opel. O-team Zafira Life vyzerá skutočne ako známa dodávka GMC Vandura z kultového seriálu. Na stavbu si konštruktéri z tímu OSV (Opel Special Vehicles) zobrali 6-sedadlovú Zafiru Life s dlhým rázvorom. Pritom zvyčajne stavajú predvádzacie vozidlá alebo štúdie na výstavy.

Na pohon slúži 2,0-litrový vznetový motor s maximálnym výkonom 130 kW (177 k) a 400 Nm. I keď výkon je na podobnej úrovni, ako v GMC Vandura, jeho vidlicový osemvalec bude reálnym zvukom na inej úrovni. To však vôbec nevadí, lebo Zafira Life to vynahradí spotrebou v priemere do 6 l/100 km.

Rovnako ako v prípade GMC Vandura, aj v O-Team Zafira Life má automatickú prevodovku, v tomto prípade však až 8-stupňovu. Exteriérová farba je už odlišná od návrhu, môže byť tmavomodrá, biela alebo neónovo žltá. Rovnaké farby nájdete aj v interiéri.

K tomu ladia fólie na oknách, strešný spojler, predný ochranný rám alebo rozšírené prahy karosérie. Konštruktéri sa zamerali aj na zvukovú kulisu, pridali modul generujúci zvuk ako V8. V interiéri je zosilňovač s 800 W.

K dispozícii je znížená svetlá výška, pneumatické pruženie, vďaka ktorému môžete ovládať výšku aj na diaľku alebo 20-palcové disky BBS. Predné brzdové kotúče majú priemer 380 mm a sú kombinované so 4-piestikovými strmeňmi. Zaujímavosťou je, že všetky modifikácie schválila skúšobňa TÜV. Vďaka tomu môžeme v budúcnosti nájsť na cestách podobné vany. Na konci treba dodať len, že šéf A-Teamu zo seriálu by pri novodobej Zafire Life O-Team predniesol svoju vetu: "Som rád, keď sa plán podarí".