Renault Kangoo slúžil ako testovacie pole pre budúce elektrické vozidlá a už v roku 2002 bol k dispozícii v elektrických (Kangoo Electri'cité) a hybridných (Kangoo Elect'road) verziách. 

Tieto malé série pomohli značke vybudovať skutočné odborné znalosti v oblasti dizajnu EV, industrializácie a najmä údržby. V tom čase tím Renault odborníkov cestoval ku každému zákazníkovi, aby analyzoval, udržiaval a zlepšoval tie modely, ktoré už boli v obehu.

V roku 2011, keď bol Renault Kangoo Z.E uvedený na trh širokej verejnosti, sa stal prvým plne elektrickým vozidlom, ktoré získalo titul "Medzinárodná dodávka roka", čím vytvorilo segment elektrických dodávok.

Renault teraz využíva dlhoročné skúsenosti a intenzívne využívanie profesionálmi, aby navrhol nový, vysoko výkonný elektrický rad Kangoo E-Tech, ktorý je  lídrom na trhu.

Odvtedy sa tento model stal najpredávanejším elektromobilom v histórii s viac ako 90 000 kusmi vyrobenými v továrni Maubeuge vo Francúzsku. Ak pridáme elektrické vozidlá vyrobené pre partnerov, číslo sa zvýši na 100 000 kusov!

Kangoo je k dispozícii v elektrickej verzii E-Tech pre firemných aj súkromných zákazníkov, v 2 dĺžkach, s podlahovou kabínou, dodávkou alebo osobným automobilom a môže byť prispôsobený do nekonečna vďaka viac ako 350 certifikovaným prevádzkam Renault Pro+.

Dávno predtým, ako sa elektrické vozidlá stali stredobodom regulačných a ekonomických obáv, ako je tomu dnes, sa niektorí verní zákazníci už rozhodli presunúť svoje vozové parky na  ekologickejšiu a inovatívnejšiu úroveň.

Dobrým príkladom je spoločnosť TIBCO, ktorá sa špecializuje na ekologické digitálne služby. Spoločnosť v súčasnosti obnovuje svoju flotilu 800 vozidiel s 50% elektrickými modelmi, vrátane 120 Renault ZOE, 30 Kangoo E-Tech electric a 23 Megane E-Tech electric.

Silné partnerstvá zamerané na elektromobily so spoločnosťami ako TIBCO sú veľmi dôležité, pretože pomáhajú rozvíjať ďalšie odborné znalosti v oblasti elektrických vozidiel.

Poskytovanie vozových parkov navrhnutých na dlhodobé, pravidelné a intenzívne používanie pri súčasnom získavaní transparentnej a konzistentnej spätnej väzby je významnou výhodou, ktorá značke pomohla a naďalej pomáha sústrediť sa na kvalitu vozidiel a udržať si tak pozíciu lídra v segmente.

Od roku 1997 vyrába továreň Renault Maubeuge v Hauts-de-France (severné Francúzsko) model Kangoo pre celý svet. Spolu so závodmi v Douai a Ruitz tvorí továreň nové centrum ElectriCity – najväčšie a najkonkurencieschopnejšie centrum výroby elektrických vozidiel v Európe, prostredníctvom ktorého Renault plánuje do roku 2025 vyrábať 480 000 elektrických vozidiel ročne.

V rámci svojho úsilia o industrializáciu najnovších osobných a úžitkových verzií úplne nového modelu Kangoo, ako aj vozidiel partnerov Mercedes a Nissan, pričom zaručuje špičkovú kvalitu výroby, Renault investoval do závodu 450 miliónov eur a nainštaloval novú dielňu na montáž batérií.

Elektromotor a nabíjačky úplne nového elektrického modelu Kangoo E-TECH sa vyrábajú v závode Renault Cléon v Normandii (severozápadne od Paríža).

Od 1. januára 2022 bolo prijatých 164 ľudí na trvalé pracovné zmluvy na pokrytie všetkých druhov pozícií v závode Maubeuge, aby sa zabezpečil úspech rôznych modelov Renault Kangoo. Prijímanie zamestnancov pokračovalo aj v roku 2023, pričom prevádzkovateľom už bolo udelených 120 dodatočných zmlúv na plný úväzok. Tieto nábory sú súčasťou dohody "Re-Nouveau France 2025", ktorú podpísali odborové organizácie CFE-CGC, CFDT a FO v decembri 2021 s cieľom prepojiť aktivity skupiny s Francúzskom.

zdroj: Renault Slovensko