V novej prístrojovej doske Smart Dash má vodič prostredie rozdelené medzi 2 obrazovky. Stredový panel je dotykový a k dispozícii v uhlopriečke 10,1 alebo 12,9 palca. Ovládať ho môžete dotykom, ovládacími tlačidlami alebo aj hlasom. Displej pred vodičom je samozrejme ovládaný pomocou tlačidiel na volante.

Nové trendy v doprave, ako je aj konektivita, sú prítomné aj v nákladných autách Scania. Digitálne rozhranie Smart Dash ponúka bezdrôtové aktualizácie a tiež pripojenie k sieťam 5G. Vodič bude mať k dispozícii aj ovládanie pokročilých asistenčných systémov, ktoré by sa podľa hovorcov Scanie nemali „skrývať“ niekde hlboko v menu, ale mali by byť na novej obrazovke hneď prístupné.

Množstvo konfigurácie

Zatiaľ nie je jasné, čo všetko Scania myslí pod pojmom „neobmedzené možnosti individualizácie“, tipujem však, že displej pred vodičom bude skutočne konfigurovateľný a bude tam možno aj k dispozícii zobrazenie navigačných údajov v podobe veľkej mapy, ako to poznáme z niektorých osobných áut. Zvyšok spoznajú až priamo vodiči. Ako inovatívne prístrojovky pre nákladiaky vyzerajú, pozrite si nasledovné krátke video.

Zdroj: Scania