Ak vás v tejto chvíli prekvapuje, že Toyota nie je len o spoľahlivých osobných automobiloch prípadne ešte autobusoch, tak vedzte, že v tomto smere existuje v rámci známeho japonského koncernu úplne samostatný svet s dodatkom „material handling“. Okrem vysokozdvižných vozíkov v ňom nájdete ťahače, retraky a množstvo ďalších typov ručných či elektrických vozíkov, vrátane plne automatizovaných. A práve k tejto technike patrí aj malý elektrický ťahač Tracto TWE120.

Mechanické "malé pivo"

Váži 90 kg, má výšku 820 mm, šírku 493 mm a dĺžku 800 mm. Tracto je poháňaný elektromotorom s výkonom 400 wattov, napájaný 24-voltovým akumulátorom a poháňané takzvané „bezdefektové“ kolesá sú vyrobené z gumy plnenej penou. Ťahač je ovládaný prostredníctvom ergonomickej rukoväte, riadiace rameno má nastaviteľnú výšku a ak nemáte čas čakať na nabíjanie, máte možnosť objednať si napríklad dodatočnú lítium-iónovú batériu a meniť kus za kus.

ručne vedený elektrický ťahač

Tento ručne vedený ťahač je určený k preprave rôznych typov nosičov nákladu na kolesách a tomu zodpovedá aj variabilita prípojného zariadenia. V štandardnej výbave nájdete rôzne háky s manuálne nastaviteľnou výškou 70 až 190 mm a základnou šírkou profilu 52 mm. Za príplatok vám však Toyota Material Handling dodá aj systém s elektrickým zaistením háku či klávesnicu pre zadávanie PIN kódu. Tracto vám okrem prepravy vozíkov na rovnej podlahe pomôže aj s ich presunom na rampách a svahoch s sklonom 10 percent a je vybavený automatickým brzdným systémom, ktorý pri pustení rukoväte ťahač zastaví.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov