Od roku 2020 začali automobilky Ford a Volkswagen bližšie spolupracovať, pričom medzi hlavné oblasti kooperácie patria úžitkové vozidlá. Modrý ovál na jeseň prezentoval ďalšiu generáciu typu Ranger. VW aktuálne chystá jeho príbuzného menom Amarok, ktorého prototyp ukázal mimo spevnených povrchov. Zároveň prezradil nové informácie.

Nástupcu obľúbeného pick-upu už nemecká automobilka vlani avizovala, pričom okrem jeho dizajnu naznačila aj interiér a prípravu drsnej formy vhodnej napríklad na safari. Pravdepodobne sa bude volať PanAmericana. Toto meno má niesť vrcholný model zameraný na terén, po ktorého boku bude stáť variant Aventura určený skôr na cesty. Paleta bude okrem toho obsahovať základ spolu s verziami Life a Style.

Amarok dostane rovnaký skelet ako Ranger, no dizajnovo sa chce od svojho amerického súrodenca odlíšiť. Rozdielna bude najmä predná časť. Krivky vozidla zatiaľ na fotografiách kryje kamufláž, spod ktorej vykúkajú akurát svetlá. Vpredu budú diódové jednotky IQ.Light za príplatok. Drahšie modely dostanú okrem toho aj 21-palcové kolesá, štandardom budú iste menšie ráfiky.

Väčšia dĺžka, rázvor i užitočná hmotnosť

Rozmery dvojice pick-upov budú takmer identické. Volkswagen teda oproti predchodcovi narastie, v pozdĺžnom smere má mať 5 350 milimetrov. Rázvor osí náprav bude výrazne predĺžený na hodnotu  3 270 mm. Užitočná hmotnosť má dosahovať 1,2 tony a maximálna hmotnosť ťahaného prívesu bude 3,5 tony. Súčasťou palety budú opäť verzie so štvor- i dvoj-dverovými kabínami (ponuka bude závisieť od konkrétneho trhu).

Volkswagen spomína jeden benzínový a štyri naftové modely, na výber majú byť dvojlitrové štvorvalce i o polovicu objemnejšie šesťvalce. Okrem pohonu zadných kolies sa má Amarok montovať s pripájateľnou alebo permanentnou štvorkolkou. Bližšie informácie sa asi dozvieme čoskoro, nemecký pick-up dostane nástupcu koncom tohto roka. Jeho výroba bude prebiehať v Južnej Afrike.

Zdroj: Carscoops

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov