Scania a Spezialfahrzeugbau GmbH

Spoluprácou Scanie a Spezialfahrzeugbau vzniklo jedinečné hasičské vozidlo, postavené na podvozku Titan T39-770 6×6 HYBRIDdrive. Auto je schopné sa presúvať v areáli letiska ticho, a v prípade potreby využiť ohromný výkon diesel-elektrického pohonu. Vďaka tomuto pohonu s výkonom 846 kW (1150 koní) sa skracuje čas odozvy, ktorý presahuje prísne požiadavky leteckého priemyslu.

Požiadavky na letiskách pre zásahy sú naozaj náročné či už časovo ale aj množstvom emisií, ktoré vozidlo vyprodukuje. Vďaka kombinácií Motoru Scania DC16 386, V8 s objemom 16,4 litra a výkonom 566 kW (770 koní), ktorý má výkonu na rozdávanie. A k nemu sa pridáva Scania Electric-Power-Train s max. výkonom 230 kW (nepretržitý 312 koní), špičkový 280kW (380 k) čo dokopy dáva neuveriteľných 846 kW. Využíva 104 kWh lítium-iónovú batériu. Toto je zaujímavé - 39 tonová Z6 HYBRIDdrive sa dostane z 0-80 km/h za 25 sekúnd.

uloženie  dieselovej V8 a elektromotora

V čom je teda Z6 taká dobrá ?

Vďaka pohonu diesel-hybrid má bezkonkurenčné zrýchlenie pri poplachovej jazde. Do 40 km/h sa vozidlo pohybuje s nulovými emisiami. Aj napriek dieselovej V8 vozidlo stále spĺňa všetky normy. Komponenty Scania sú testované a osvedčené a čo zaručuje vysokú prevádzkovú spoľahlivosť a optimálna dostupnosť náhradných dielov. To však nie je všetko, auto dokáže jazdiť v troch rôznych jazdných režimoch. Čisto v elektrickom móde, tento druh jazdy sa využíva na presun v rámci letiska, podľa štýlu jazdy dokáže prejsť okolo 80 percent len na elektrický pohon. Ak by sa aj baterka niekedy vybila, vôbec to nie je problém. Ak príde do tuhého oba motory dokopy fungujú v perfektnej harmónií vďaka inteligentnej sieti. Z6 HYBRIDdrive spája aspekty trvalej udržateľnosti a je rýchlejší ako konkurencia v danej triede.