EV-4M Port Handler má vylepšenú radiálnu konštrukciou, ktorá má podľa tvorcov prispieť predovšetkým k mäkšej jazde, ale modifikácie zároveň smerovali i k rovnomernejšiemu opotrebeniu dezénu a celkovo vyššej odolnosti. 

Nová EV-4M PH zvláda dlhodobé nasadenie v náročnej prevádzke predovšetkým vďaka tomu, že sa konštruktérom podarilo významne znížiť tvorbu tepla aj pri vysokom zaťažení. Práve tento detail má významný vplyv na odolnosť voči opotrebovaniu, respektíve degradácii jednotlivých komponentov.

vysokozdvižné vozíky

Nová pneumatika je síce na svete, ale Goodyear nám zatiaľ ukázal len jej počítačovú vizualizáciu.

Viac trakcie a stability

Goodyear EV-4M Port Handler, ktorá je súčasťou rodiny deviatich typov radiálnych pneumatík tejto triedy v rámci svojej značky, má však podľa tvorcov aj iné prednosti. Nová guma by mala byť schopná prenášať vyššie brzdné sily a zároveň mať i lepšiu trakciu, čím prispieva k optimalizácii stability a ovládateľnosti stroja bez ohľadu na podmienky, v ktorých pracuje. 

Asi by sme mali dodať, že pneumatika EV-4M PH bola špeciálne navrhovaná a vyvíjaná s ohľadom na prácu vo vlhkom prostredí, a aj preto dostala veľké obvodové drážky s bočnými lamelami, ktoré pomáhajú odvodu vody.

vysokozdvižné vozíky

K ďalším prednostiam pneumatiky EV-4M Port Handler patrí robustná konštrukciou kostry, odolné pätky, vylepšené nárazníky i bočnice s vložkami, ktoré aj pri značnom zaťažení poskytujú viac stability. „Náš nový produkt poskytuje operátorom viac stability, komfortu a predĺženú životnosť pre množstvo strojov,“ hovorí Tracy Maclear, jeden z manažérov koncernu Goodyear a dodáva: „Pomáhame firmám prevádzkujúcim manipulačnú techniku zmenšovať náklady na pneumatiky a zároveň tým zvyšujeme produktivitu i efektivitu prevádzky.“ 

Goodyear EV-4M Port Handler je k dispozícii v rozmeroch 450/95 R25 a dvoch hodnotách indexu zaťaženia/rýchlosti. 204A5 je určená pre nakladače kontajnerov, 200A5 zase pre akékoľvek priemyselné použitie.

zdroj: Goodyear