Prečo je výbava na motorku dôležitá?

Motorka je rýchlo sa pohybujúce vozidlo, ktorého dopad na naše telo v prípade nehody môže byť veľmi silný. Aby ste preto nemuseli po nehode so zranením riešiť rýchle objednávanie k lekárovi, správna výbava slúži ako prevencia, pretože vás a telo chráni pred zraneniami, odreninami a popáleninami.

Rýchlosť a dlhá expozícia na vetre môžu mať tiež negatívny vplyv na pokožku a telo, kvalitná výbava preto zabraňuje nepríjemným účinkom poveternostných podmienok.

Reflexné prvky na oblečení a prilbe zasa zvyšujú vašu viditeľnosť, čo znižuje riziko nehôd s ostatnými účastníkmi premávky. Cítiť sa bezpečne pri jazde na motorke prispieva aj k psychickému komfortu a lepšiemu sústredeniu sa na cestu, takže ako vidíte, vhodné doplnky a oblečenie majú svoju silu.

Aké vlastnosti by malo mať moto oblečenie?

Dobré moto oblečenie s vyššie spomenutými výhodami by malo byť vyrobené z odolných materiálov, ako je koža alebo pevnejšie textílie, ktoré poskytujú ochranu pred odreninami a inými zraneniami.

Výbava by mala byť schopná odolávať poveternostným vplyvom a zároveň by mala udržiavať priedušnosť, aby ste sa necítili prehrievaní. Pre zvýšenie viditeľnosti v rôznych svetelných podmienkach sú na odeve skvelé a často aj nevyhnutné reflexné prvky.

Ochranné vložky na kritických miestach, ako sú lakte, ramená a kolená, zvyšujú schopnosť oblečenia absorbovať nárazy. Dobré moto oblečenie by malo byť aj pohodlné a ergonomické, umožňujúce pohyblivosť pri jazde na motorke.

Prilba je najdôležitejšia

Spomedzi všetkých súčastí spomínanej moto výbavy je prilba absolútne najdôležitejšia. Dôvodom je, že poskytuje ochranu hlavy a tváre, ktoré sú najexponovanejšie pri nehode. Pri jej výbere je dôležité venovať pozornosť certifikáciám, správnemu sedeniu, dobrému výhľadu a ventilácii.

Ako ste sa mali možnosť presvedčiť, výbava na motorku je nielen povinnosťou, ale aj rozhodujúcim faktorom pre vašu bezpečnosť na cestách. Investícia do vysokej kvality vám môže zachrániť život a minimalizovať následky pri eventuálnom páde alebo nehode.

Zdroj obrázka: Audio und werbung/Shutterstock.com