Aby ste boli v obraze, motor FPT Industrial F28 je preplňovaný radový štvorvalec s objemom 2,8 litra, ktorý koncern CNH vyrába vo vznetovej i „plynovej“ verzii. Využíva vstrekovanie common-rail s pracovným tlakom 1600 barov, má dva ventily na valec a maximálny výkon 75 koní pri 2300 otáčkach za minútu.

New Holland TK Methane Power

Pridajte k tomu najvyšší krútiaci moment 375 newtonmetrov pri 1400 ot./min., servisný interval na výmenu oleja 600 hodín, schopnosť plniť emisnú normu Stage V (vďaka oxidačnému katalyzátoru a DPF) a máte pomerne presný obrázok o tom, čo presne poháňa nový pásový traktor.

New Holland TK Methane Power

Zatiaľ je New Holland TK Methane Power prezentovaný ako prototyp, v každom prípade je funkčný, a aby svoju emisnú stopu znížil na minimum, je poháňaný metánom vyrábaným anaeróbnym rozkladom poľnohospodárskeho odpadu. Kedy CNH začne s výrobou tejto novinky, zástupcovia koncernu zatiaľ neprezradili. Pripomínajú však, že nové modulárne motory na naftu a CNG sú už v predaji a nemajú slúžiť len v poľnohospodárskom sektore. So štvorvalcami FPT Industrial F28 sa počíta aj doprave na krátke, stredné i dlhé vzdialenosti.

zdroj: New Holland