Firma New Holland prispôsobila sériu svojich najmenších traktorov novej emisnej norme Stage V. Výsledkom sú čistejšie výfukové plyny a navyše aj dva nové vrcholné modely Boomer 45 a Boomer 55, ktoré vymenili štvorvalcové naftové motory za nové preplňované trojvalce so vstrekovaním common-rail.

Slabší model ponúkne maximálny výkon 47 koní, klasický oxidačný katalyzátor a priebežne regenerovaný filter pevných častíc DPF. Vrcholná jednotka s väčším chladičom i ventilátorom produkuje 57 koní a maximálny krútiaci moment 188 newtonmetrov pri 1600 otáčkach za minútu. 

New Holland

New Holland tvrdí, že najvýkonnejší Boomer 55 sa už hodí aj na menej náročné práce pri obrábaní pôdy a hravo si poradí s kosačkou, kefovým zametačom či radlicou na odpratávanie snehu. Práve pri podobnej činnosti príde vhod nová funkcia vývodového hriadeľa aktivovaná prepínačom, ktorá automaticky odpojí PTO po zodvihnutí trojbodového závesu. Podľa firma to zvyšuje komfort obsluhy a uľahčuje prácu v situáciách, kedy je nutné častejšie zdvíhať a spúšťať pripojené náradie.

PTO s automatickou deaktiváciou

Výrobca ako ďalšiu novinku prezentuje stabilnejšie otáčky vývodového hriadeľa PTO (režim 540E), ktoré za žiadnych okolností neprekročia nastavenú cieľovú hranicu o viac ako 10 percent, čo podľa tlačovej správy prispieva k vyššej prevádzkovej efektivite.

New Holland

Sympatickým gestom spoločnosti New Holland je tiež zaradenie tempomatu do štandardnej výbavy všetkých modelov vybavených hydrostatickou prevodovkou a poteší tiež systém Servo Hydraulic Assist, ktorý v spojení s hydrostatikou znižuje námahu potrebnú na ovládanie pedálu.

Všetky modely traktorov druhej a tretej triedy sú po facelifte k dispozícii s komfortnejšou kabínou Boomer Suite, ktorá ponúka lepší výhľad a vylepšenú ergonómiu. Jej súčasťou je i nová palubná doska s multifunkčným displejom. Univerzálnosť modelového radu Boomer podporuje tiež široký výber rôznych typov pneumatík určených pre poľnohospodárov, s konštrukciou i vzorom vhodným pri priemyselnom využití a nechýbajú ani špeciálne široké gumy s nízkym merným zaťažením pre golfové ihriská.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

zdroj: New Holland