Značka New Holland v úvode svojej oficiálnej tlačovej správy hovorí o tom, že si T7 Heavy Duty „zachoval vysoký výkon, výnimočnú agilitu a mimoriadnu všestrannosť“. Ak čítame správne medzi riadkami, predpokladáme, že motory, respektíve kompletný pohon vrátane prevodoviek tentokrát ostali pôvodné.

Ak sa v produktoch tejto firmy veľmi neorientujete, len pripomíname, že všetky „Té-sedmičky“ vo verzii HD sú poháňané preplňovaným vznetovým agregátom s objemom 6,7 litra. Radový šesťvalec je osadený priamym vstrekovaním common-rail, má štvorventilové rozvody, a pretože má systém selektívnej katalytickej redukcie EcoBlue Hi-eSCR, celkom hravo plní emisnú normu Stage V.

New Holland T7 HD

Motor je dostupný v troch výkonových variantoch. Najslabší má 273 koní a 1173 Nm, stred ponúka 288 koní a 1194 Nm a najsilnejší model T7.315 má 313 koní a 1282 newtonmetrov. Vznetové jednotky sú štandardne spriahnuté s prevodovkami Auto Command s plynulou zmenou prevodového pomeru a týmto strojom umožňujú jazdiť rýchlosťami v rozsahu od 0,03 do 50 kilometrov za hodinu.

Rovnaký len navonok

Samotní zástupcovia New Holland priznávajú, že ich novinka vyzerá navonok rovnako. V skutočnosti je to však len zdanie, ktoré sa rozplynie po otvorení dverí. Obsluha tohto traktora totiž dostane kompletne novú kabínu nazvanú Horizon Ultra. Z výbehového stroja sú tu len dve percentá pôvodných komponentov.

New Holland T7 HD

Aby mal vodič, respektíve posádka k dispozícii viac komfortu, konštruktéri celú kabínu zväčšili v pozdĺžnom smere. Akurát vám nedokážeme prezradiť, o koľko presne. Konkrétne číslo by ste medzi dostupnými informáciami hľadali márne. Čo máme od New Hollandu potvrdené naopak veľmi presne, je hladinu hluku v interiéri. Vývojári pri testoch namerali len 66 dB a ak je to skutočne pravda, máme tu ten najtichší traktor na trhu.

A evidentne i praktický. Obsluha bude mať k dispozícii napríklad 30-litrový odkladací priestor za sedadlom, chladenú schránku s objemom 12 litrov, krytý úložný box za sedadlom spolujazdca vybavený konektorom USB i nabíjacou zásuvkou. A po celom traktore je rozosiatych množstvo ďalších priehradiek a nájdete tu tiež sieťky pod stropom.

New Holland T7 HD

Návrhári prepracovali aj okná, takže z vozidla je teraz lepší výhľad dopredu i dozadu nadol k zadnému trojbodovému závesu. Aby mal šofér skutočne perfektný rozhľad o situácii okolo traktora, má k dispozícii kamerový systém a pri práci v noci nepochybne ocení sústavu 24 diódových svetiel.

Že to technici New Holland vzali skutočne z gruntu, dokazuje i vylepšená pracovná lakťová opierka SideWinder Ultra a informačný systém. Ten obsahuje 12-palcový displej umiestnený vpravo a už spomínaná nová obrazovka CentreView integrovaná do náboja volantu. Mimochodom, z tlačovej správy sa to vyčítať nedá, ale predpokladáme, že je uchytený napevno a spolu s volantom sa neotáča.

New Holland T7 HD

„Holanďan“ zároveň sľubuje novú automatickú klimatizáciu s výkonom zvýšeným o 35 percent, odpružené, vyhrievané i odvetrávané sedadlo vodiča Auto Comfort a pochopiteľne chýbať dnes nemôže ani komplexne navrhnutá konektivita. Vďaka nej môžete s traktorom jednoducho spárovať svoj mobil a ovládať ho tlačidlami na opierke. A nielen to.

T7 Heavy Duty ponúka novú generáciu rozhrania alebo tiež elektronickej architektúry PLM Intelligence, ktoré umožňuje presné a rozsiahlym spôsobom monitorované obhospodarovanie pôdy. Dovoľuje v predstihu plánovať operácie, zaznamenávať všetko v reálnom čase, posudzovať výkony stroja i obsluhy a vďaka tomu sa sústrediť na presnosť a predovšetkým efektivitu práce.

New Holland T7 HD

Nebudeme vás zahlcovať všetkým, to s radosťou urobí váš predajca, ale dovoľte aspoň pár príkladov. Prostredníctvom aplikácie MyNewHolland si môžete zaregistrovať svoj stroj a získať detailné technické informácie. Súčasťou je i prístup k portálu MyPLMConnect, kde môžete spravovať svoj vozový park a údaje o farme. V traktoroch je tiež nový prijímač PLM Cygnus, ktorý vám pomôže s presnejším navádzaním na poli, kompenzuje terénne rozdiely a podporuje i satelitné korekčné zdroje firmy New Holland. Ako samozrejmosť berte vzdialenú diagnostiku Remote Assistance, pričom chybové kódy upozorňujú aj vášho dealera, aby sa dalo v predstihu predchádzať poruchám a plánovať servis.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

zdroj: New Holland