Delta-Truck patrí pod skupinu Delta Group, ktorá je významný hráč na trhu úžitkových vozidiel v regióne strednej a východnej Európy. Spoločnosť bude mať na starosti zabezpečenie vysokého štandardu miestnej predajnej a servisnej podpory pre elektrické nákladné vozidlá a dodávky značky BYD po celom Slovensku.

BYD predstavuje nové modely elektrických nákladných vozidiel pre Slovensko – BYD ETM6, ETH8 a ETP3. Modely BYD ETM6 a ETH8, ktoré sú postavené na BYD eTruck platforme zameranej na nákladnú dopravu, a menší model BYD ETP3, založený na pokročilej osobnej vozidlovej platforme od BYD.
 

BYD ETM6 s hmotnosťou 7,5 ton a dojazdom 200 km je navrhnutý ako inteligentná, všestranná a prispôsobiteľná možnosť pre mestskú logistiku. Je to tiché a obratné vozidlo, ideálne pre mestskej prostredie. Jeho kabína poskytuje vysoký komfort a moderné palubné technológie.

Model BYD ETH8, vážiaci 19 ton, je eTruck navrhnutý špeciálne pre logistické potreby, ponúka flexibilitu prostredníctvom viacúčelovej platformy a dvoch rôznych variantov rázvoru. S dojazdom 250 km, je ETH8 vybavený prvotriednym palubným vybavením a priestrannou, ergonomicky navrhnutou kabínou zameranou na pohodlie vodiča.

BYD ETP3, čistá elektrická dodávka, využíva modernú e-Platformu od BYD pre osobné vozidlá, ktorá zabezpečuje vysokú úroveň bezpečnosti, komfortu a plynulosti jazdy. Tento kompaktný model je ideálny na doručovanie menších zásielok v mestských podmienkach. ETP3 možno rýchlo nabiť za 30 minút, a jeho výbavu dopĺňa odolná, protišmyková podlaha z hliníkovej zliatiny s prackami na upevnenie nákladu počas prepravy.

Isbrand Ho, generálny riaditeľ pre úžitkové vozidlá v BYD Europe, vyjadril nadšenie zo zavádzania troch bezemisných eTruck vozidiel na slovenský trh komerčnej dopravy. Tieto vozidlá, ktoré využívajú najnovšie technológie od BYD, sú navrhnuté tak, aby boli bezpečné, efektívne a spoľahlivé pre elektromobilitu. Ho zdôraznil, že BYD sa sústreďuje na prispôsobenie svojich produktov lokálnym trhom a konkrétnym potrebám zákazníkov, čím poskytuje komplexné riešenie pre prechod na elektrický vozový park na Slovensku. Spoločnosť zároveň ponúka vysokú úroveň lokálnej predajnej a servisnej podpory, čím posilňuje vzťahy s miestnymi predajcami a dopravcami. Ho tiež poukázal na to, že rozširovanie elektromobility vo všetkých sférach dopravy je pre BYD kľúčovým cieľom, čo predstavuje významnú príležitosť pre slovenskú dopravu a priemysel.

Konateľ spoločnosti VIARENT a manažér obchodnej jednotky BYD Truck, zdôraznil, že rozhodnutie začať spolupracovať s BYD, lídrom vo výrobe elektrických vozidiel, je súčasťou ich dlhodobej stratégie zameranej na spoločensky zodpovedný a udržateľný rozvoj. Táto stratégia je orientovaná na rastúce potreby zákazníkov a starostlivosť o životné prostredie. Páll poznamenal, že spolupráca s BYD umožní spoločnosti Delta-Truck, vďaka jej skúsenostiam v predaji a prenájme úžitkových vozidiel prostredníctvom VIARENT, efektívne uvádzať na trh nové značky a poskytovať kvalitnú podporu predaja. S rastúcim dopytom po elektrických vozidlách vnímajú inovatívne a spoľahlivé úžitkové vozidlá BYD ako odpoveď na tento trend a plánujú ich zahrnúť aj do vlastnej flotily vozidiel VIARENT.