Aktuálny Ford Ranger je na trhu neuveriteľných desať rokov, v Severnej Amerike je to však svojim spôsobom stále ešte novinka. V súčasnom prevedení sa tam predáva len od roku 2018. To však neznamená, že by tamojší zákazníci netušili skorý koniec. Aj preto sa modrý ovál rozhodol podporiť predaj v USA novou limitovanou edíciou nazvanou Splash, ktorá bude k dispozícii v rámci modelového roka 2022.

Meno nadväzuje na rovnako označené pick-upy Ranger z 90. rokov, pričom aj v tomto prípade pôjde len o výrazné neobvyklé laky karosérie. Zvláštnu výbavu, inú techniku či výkonnejšie motory od týchto verzií nečakajte.

Ranger Splash

Základom novej verzie Splash bude Ranger so štvordverovou kabínou SuperCrew a dostupná bude vo výbave XLT alebo Lariat. Osobitú oranžovú farbu auta budú dopĺňať výlučne čierne detaily. V lesklej či matnej budú nárazníky, 18-palcové disky, maska, kryty vonkajších spätných zrkadiel i grafika na bokoch.

Kontrast aj v kabíne

Podobne bude zladený aj interiér, aj keď tam sa pomer farieb otočí. Kompletne čierny interiér (vo výbave Lariat s koženým čalúnením) dostane oranžové kontrastné prešívanie. Bude na sedadlách, volante, manžete páky voliča či ručnej brzdy. Drahšie prevedenie Lariat potom bude mať rovnaké švy i na palubnej doske a lakťovej operke.

Ranger Splash

Ranger Splash bude možné dodatočne vybaviť paketmi FX2 a FX4, ktoré novému vzhľad pridajú viac schopností v teréne a asi by sme mali dodať (ak to doteraz nebolo jasné), tieto autá budú s najväčšou pravdepodobnosťou dostupné len v Spojených štátoch. Ford by bude za balíček Splash účtovať 1495 dolárov a prvé kusy sa k zákazníkom dostanú ešte koncom roka.

Máte možnosť nakupovať v USA, ale nepáči sa vám oranžová? Nevadí. Ford v priebehu nasledujúcich mesiacov predstaví ďalšie farebné varianty a je fajn, že z každého vznikne len niekoľko stoviek áut.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 15 obrázkov

zdroj: Ford