Aby náhodou nedošlo k omylu, tak by sme asi mali dodať, že proti Fordu Ranger Raptor v zásade nič nemáme. Pri jeho premiére a neskôr aj za jeho volantom nás samozrejme trochu škrelo, že dostal len dvojlitrový diesel a 213 koní, aj keď v Dearborne majú plné regály oveľa zaujímavejšieho železa. Každopádne získal si nás svojim fantastickým podvozkom, ktorý je v tejto triede bezkonkurenčne najlepší.

Ford Ranger Raptor

Práve nejaké milé prekvapenie pod prednou kapotou bolo tým, čo sme potajomky od Fordu očakávali v závere kariéry Raptora, aj keď v skutočnosti sme tušili, že sa nič také nestane. Nie v dobách, kedy automobilkám extrémne stúpajú náklady na homologizácie a ešte viac kvôli pokutám za flotilové emisie a dotovanie elektromobilov. Aj s tým najrealistickejším pohľadom na súčasný stav sme ale dúfali, že dostaneme predsa len trochu viac, než sme skutočne dostali.

Ford Ranger Raptor

„Rýchle“ nálepky. A ďalej?

Ten najnovší a pred generačnou obmenou pravdepodobne i posledný darček od Fordu sa volá Ranger Raptor Special Edition. Nech sa na neho ale pozeráme z ktorejkoľvek strany, musíme priznať, že nič špeciálne na tomto aute nevidíme.

Ford naopak tvrdí, že nové čierne pruhy lemované červenou linkou, ktoré nájdete na kapote a bokoch, dodávajú ich vozidlu „viac dramatický štýl“ a vďaka tomu má byť „výraznejšie a žiadanejšie“. Máme ale málinko neodbytný pocit, že v porovnaní s tým, čo toto auto skutočne dokáže, ide v skutočnosti len o bezúčelnú bižutériu.

Ford Ranger Raptor

Aby sme mali zoznam zmien kompletný, pripomíname, že okrem „pretekárskych pruhov“ nájdete na tomto aute červenou farbou lakované ťažné oká pod predným nárazníkom a kvôli ďalším úpravám sa musíme presunúť do interiéru. Tam nájdete kontrastnou červenou niťou prešívané kožené sedadlá, výplne dverí, volant i palubnú dosku a novinkou majú byť aj prístrojový panel v sivej farbe Raceway Grey, ten nám však Ford na fotkách zatiaľ neukázal.

Cenu Fordu Ranger Raptor Special Edition v tejto chvíli nepoznáme a rovnako netušíme, kedy dorazí trh, ani či bude vyrobený v nejakom konkrétnom obmedzenom počte. Ak sa s nami ale automobilka o tieto informácie podelí, dáme vám vedieť.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 18 obrázkov

zdroj: Ford