Nové technológie a schopnosti strojov

 

Pre nové modely pribudnú dve nové technologické možnosti, vrátane Attachment Manager a Surround View. Attachment Manager je k dispozícií ako upgrade na modeloch 330, 331 a 333 P – Tier a štandardne na 334 a 335 P – Tier. Má za úlohu pri správnom určovaní parametrov pre optimálne používanie výkonu príslušenstva tým, že umožňuje predprogramovaný prietok a tlak pre nadstavce John Deere.

Ponúkne zobrazenie kľúčových parametrov príslušenstva na obrazovke počas chodu v závislosti od nástroja. Táto funkcia má za úlohu zvýšiť dôveru operátora a produktivitu, zároveň predísť poškodeniu príslušenstva. Surround View je k dispozícií pre všetky modely, spája pohľady z okolia stroja a poskytne operátorovi pohľad z vtáčej perspektívy, čím zabezpečí informácie o priestore kde sa operátor so strojom nachádza a zlepšuje orientáciu na pracovisku. Pri cúvaní sa displej automaticky prepne na zadnú kameru. Tento systém integruje dve kamery namontované na ramene na vyhradený monitor, vďaka čomu poskytne 270 – stupňový pohľad na boky a zadnú časť.

Aj nové modely CTL a SSL budú mať k dispozícií systém John Deere Operations Center, vďaka ktorému máte možnosť sledovať polohu stroja, kódy, spotrebu paliva a ďalšie kľúčové informácie. Pri povolení zdieľania informácií s predajcom sa zjednodušuje údržba a opravy, čím môžete predísť prestojom. 

Aktualizácie systému  Quick – Tatch

Spoločnosť uvádza najnovšie možnosti pre P – Tier CTL a SSL a to strategické aktualizáciu systému Quick – Tatch plus tri nové ponuky príslušenstva. Kompletná oprava spojky pre vás znamená menej prestojov a naďalej môžete prepínať medzi prídavnými zariadeniami. Momentálne je v ponuke viac ako 100 prídavných zariadení spolu s novinkami studenou hobľovačkou CP40G, ktorá je poháňaná špičkovou frézkou a technológiou rezania skupiny Wirtgen Group.

Ponúka intuitívne ovládacie prvky v kabíne, aktiváciu naklánacieho plaváka pri práci na zvlnenom teréne. Rovnako ponúka vodorovné posúvanie zľava doprava, čo vám umožní presné ovládanie. Viditeľné indikátory hĺbky bočnej dosky, uhla sklonu a hranice rezu frézovacieho bubna zaisťujú presnosť, zatiaľ čo voliteľný tlakomer pomáha pri monitorovaní výkonu frézovania. Voliteľná nádrž na vodu pre trysky je montovaná do rámu hoblíka pre jednoduché plnenie. Mulčovacie hlavy MK76 a MH72D sú navrhnuté na čistenie pôdy vo vláknitých, hustých a rýchlo rastúcich cykloch. Optimalizovaná hlava noža na MK76, je ideálna pre vláknitú vegetáciu. Tieto nástavce mulčovacích hláv produkujú najjemnejšiu štiepku zo všetkých mulčovačov John Deere, ktorá rozptyľuje odpad na zmiernenie hromád. 

Nový dizajn kabíny a vylepšenia komfortu

Nové modely sú navrhnuté pre operátora tak aby sa v nich cítil čo najpohodlnejšie, preto sú postavené na základe priamej spätnej väzby od zákazníkov. Nová stanica operátora je utesnená, natlakovaná a izolovaná od rámu, čím sa znižuje vonkajší hluk a interiér kabíny je lepšie chránený. Máte tak viac pohodlia pre väčšiu produktivitu. Nový 8 palcový dotykový displej je dostupný pre celý nový rad a štandardne pre modely 334 a 335 P – Tier. Dostanete tak lepší prehľad, prispôsobenie nastavení stroja a zobrazenie informácií.

Tiež sa môžete tešiť na vyhrievané a ventilované sedadlo, funkcia hands – free Bluetooth, ovládané na novom displeji. Optimalizované joystickové ovládače majú posunúť vašu prácu na ďalšiu úroveň. Okrem toho pribudol nový 25 – tlačidlový SSM, umiestňuje všetky funkcie na jedno miesto, tým sa eliminujú kolískové prepínače a uľahčuje sa tak rýchle nastavovanie stroja počas prevádzky. Pre zlepšenú prevádzkyschopnosť sa nová kabína otvára v jednom kuse nahor. Poskytne vám to tak lepši prístup k motoru, hnaciemu ústrojenstvu a podvozku stroja na úrovni zeme. Na dvihnutie kabíny postačí samotný operátor, po zdvihnutí ramena uvoľní mechanické uzamknutie zvnútra kabíny. Vďaka novej kabíne sa zvýšila viditeľnosť oproti predošlej G – Series o 20 %  spredu, do strán a aj zozadu