Za prestavbou populárneho modelu Nugget nie je nik iný ako spoločnosť Westfalia, ktorá sa na obytné automobily od Fordu špecializuje.

Základom pre obytný Nugget bol Ford Transit Custom.

Najnovší Ford Transit Custom Nugget Plus využíva všetko čo Ford ponúka, čo do technológií, konektivity, ako aj multimediálneho systému Ford SYNC 3, vďaka ktorému budú môcť byť dobrodruhovia na cestách neustále pripojení.  

Čo je však určite ešte dôležitejšie, je to, že sa tu vyspia štyri osoby, pričom jedno dvojlôžko je už tradične v obývacom priestore a to druhé si rozložíte na streche. 

Ak na konci pomerne dlhého názvu uvidíte ešte aj slovo Plus vedzte, že ide o predĺženú verziu voči štandardnej o 36,7 cm. K dispozícii je tak viac úložného priestoru vďaka väčšej šatníkovej skrini.  Vo väčšom priestore v zadnej časti sa nachádza aj vstavaná toaleta, sklopné umývadlo, ktoré možno schovať za zaťahovacou zástenou a je tu aj bojler na ohrev vody.

„Čoraz viac zákazníkov si uvedomuje slobodu a zábavu, ktorú obytné automobily ponúkajú, a my sme nadšení, že môžeme ponúknuť väčšiemu počtu záujemcov náš Transit Custom Nugget, ktorý už je v Nemecku veľmi obľúbený,“ hovorí Hans Schep, generálny riaditeľ oddelenia úžitkových vozidiel spoločnosti Ford of Europe. „Pohodlná kabína, pokročilé asistenčné systémy a úsporný 2,0-litrový motor EcoBlue robia z Transitu dokonalú platformu pre obytný automobil.“

Cíťte sa ako doma

Novinka bude v ponuke s nastaviteľnou výklopnou strechou alebo s vysokou pevnou strechou. Moderný dizajn sa snaží vytvoriť pocit domova a napodobniť miniaturizovaný trojizbový byt s kuchynským kútom v tvare písmena L v zadnej časti, priestranným obývacím a jedálenským priestorom v strede a pohodlnými priestormi na spanie pod strechou.

Myslelo sa však aj na jednoduchú údržbu. Tú by mala zabezpečiť atraktívna podlaha s dreveným efektom v celom priestore pre cestujúcich. Inštalovaný tu bol aj prídavný vykurovací systém pre pohodlie cestujúcich počas chladnejších nocí. 

Plynový sporák je dvojplatničkový a drez je už tradične nerezový. Chladnička je kompresorová 40-litrová. Pitná ako aj úžitková voda je dodávaná z palubných nádrží s objemom 42 litrov. Nádrže zároveň zásobujú aj vonkajšiu sprchu umiestnenú v zadnej časti vozidla.

Ak si v interiéri rozložíte stôl, posedieť si tu môže až päť ľudí. Sedadlá vodiča a spolujazdca sa už tradične dajú otočiť o 180 stupňov. Ak chcete stolovať pod holým nebom, stačí rozložiť stôl s dvoma stoličkami vedľa vozidla, napríklad pod výsuvnou markízou.

Všetky vozidlá sú štandardne vybavené zadným zatmaveným sklom, výklopnými oknami pre druhý rad sedadiel a vyhrievaným sklom na zadných dverách. Ďalšou výbavou hodnou zmienky je aj prémiový zvukový systém a dostupné nosiče na bicykle či športové vybavenie.

Priestor pre posádku

Podľa zverejnenej tlačovej správy majú mať vodič i spolujazdec počas jazdy k dispozícii najväčšie odkladacie priestory v danej triede. Displeje a ovládacie panely sa snažia poskytnúť čo najjednoduchšie ovládanie. Dostupný komunikačný a multimediálny systém SYNC 3 možno ovládať pomocou jednoduchých hlasových povelov alebo gestami na 8-palcovom farebnom dotykovom displeji.

Transit Custom Nugget využíva celý rad pokročilých asistenčných systémov z najnovších osobných modelov Fordu. Medzi takéto technológie patrí napríklad systém Cross Traffic Alert, teda systém upozorňujúci na automobily prichádzajúce zo strán, keď cúvate z parkovacieho miesta. Nechýba tiež systém prevencie nárazov, detekcie chodcov, zadná širokouhlá kamera alebo adaptívny tempomat.

Jeden motor a nízka spotreba

Transit Custom Nugget je poháňaný najmodernejším vznetovým motorom 2.0 EcoBlue, ktorý bol optimalizovaný s ohľadom na nízku spotrebu paliva a zároveň sa myslelo aj na kultivovaný chod a vyšší krútiaci moment pri nízkych otáčkach.

Pre zákazníkov bude motor dostupný v dvoch výkonových verziách. Slabšia má 130 koní, silnejšia 150 koní, pričom v oboch prípadoch máte k dispozícii manuálnu alebo šesťstupňovú automatickú prevodovkou SelectShift.

Transit Custom Nugget bude od začiatku dostupný v dvoch výbavách. Verzia Trend s výklopnou alebo vysokou pevnou strechou, respektíve prevedenie Trail s výklopnou strechou. Cenníky budú zverejnené v priebehu novembra 2021 a dodanie prvých kusov sa očakáva už na jar 2022.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 21 obrázkov
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 36 obrázkov