Program opravných prác

Národná diaľničná spoločnosť položí nový asfaltový koberec na ceste I/11 medzi dokončovaným privádzačom a križovatkou Radoľa a tak isto aj na ceste III/2052 vrátane napojovacích vetiev. Pripravte sa na obmedzenia dopravy, no našťastie harmonogram je pripravený tak aby vás obmedzil čo najmenej. Čiže práca bude počas najmenej vyťaženého obdobia týždňa a počas víkendov v neskorých nočných a skorých ranných hodín.

Opravovať sa začalo 6.6 po 22:00, kedy prebehlo prvé frézovanie vozovky I/11 v úseku od Skalky po Radolskú križovatku v smere na Žilinu. 7.6 je v pláne odstránenie starého asfaltu v smere na Čadcu. Počas víkendu 8 a 9.6 je v pláne položenie nového asfaltového koberca. V oba dni je v pláne začať už v skorých ranných hodinách po 4:00. Doprava bude počas prác riadená políciou. Na Radolskej križovatke sa potom bude novy asfalt pokladať ďalší víkend 15.6  a rovnako aj na ceste III/2052 vrátane napojovacích vetiev. Posledné opravné práce prebehnú v nedeľu 16.6 pri lokalite Skalka, kde sa položí nový asfalt, tieto práce by mali prebehnúť bez zásadných dopravných obmedzení.  

Pre Národnú diaľničnú spoločnosť je kysucká D3 jednou z najvyšších priorít, vrátane privádzača Kysucké Nové Mesto. Dobudovaním chcú nie len splniť medzinárodných záväzkov ale aj pomôcť regiónu, ktorý trpí dopravnými problémami. NDS sa len nedávno podarilo dosiahnuť míľnik v príprave D3. v rekordnom čase dokončila predprípravné procesy a výhlásili verejné obstarávanie na úsek D3 Oščadnica – Čadca, Bukov, II profil. V dohľadnej dobe plánujú vyhlásiť tender na ďalšie dva úseky.