Spoločnosť RJH zaoberajúca sa hlavne prepravníkmi pre zvieratá (najmä koní) nezaspala a čoskoro sa pustila aj do výroby obytných vozidiel, nielen pre majiteľov plnokrvníkov smerujúcich na Veľkú Pardubickú.Neexistuje žiadna sériová výroba, každý kus je jedinečný, na objednávku ručne riešený projekt z dielne konštruktérov. Možnosť návrhov výbavy vozidla je limitovaná iba celkovou hmotnosťou auta 26ton a samozrejme finančnými prostriedkami majiteľa vozidla. Priam s výnimočnou precíznosťou izolované kabíny, vrátane celej nadstavbovej časti nás ubezpečujú v tom, že sa bez akýchkoľvek problémov môže premávať aj v škandinavských teplotách mínus 20´C a cestujúci nepotrebuje do sandálov lyžiarske ponožky.

 Prvotriedna kuchyňa nemá problém pokryť potreby 6 až 8 ľudí, nakoľko sa v nej vynímajú dve chladničky s mrazákom, indukčná varná doska, mikrovlnka... Kuchyňa je spojená s relaxačným priestorom, kde nechýba ani veľkoplošná obrazovka, na ktorú je najlepší pohľad z luxusnej koženej sedačky v tvare U a priestranný stôl pred ňou umožňuje komfortné obedovanie pre posádku „hotela Actros“.

Zvedavosť a nadšenie z tohto kolosu nás vedú ďalej smerom k zadnej časti. Oči si síce okamžite všimli kúpeľňu, ale zvedavosť nás nenechala chladnými a museli sme prebádať miesta pod strechou nadstavby. Tu sa totiž schovávajú zabudované schodíky a po ich vysunutí prichádza pohľad na spaciu časť. Postele 90x200cm, tento údaj hovorí za všetko. Ani vo sne by ma nenapadlo, že takáto spálňa sa dá doslova schovať pred zrakmi návštevy v obytnom Actrose.


Pod spálňou v rohu nadstavby sa nachádza kúpeľňa, ktorá by mohla byť ozdobou akéhokoľvek rodinného domu. Umývadlo, nad ním osadené veľké zrkadlo, priestranný sprchový kút a samotná toaleta zaručuje dostatočný komfort pri každodenných hygienických potrebách. Nedá sa nespomenúť, že zásobník vody a taktiež aj odpadová nádrž majú objem po 500 litrov.

Nenápadné dvere na zadnej stene kúpeľne napovedajú, že pokračujeme v prehliadke ďalej. Za nimi je miesto pre prepravu a dočasné ustajnenie koní v podobnom komforte a luxuse ako vyzerala predná časť auta. Kožené oddeľovacie boxy, umývacie zariadenie aj odtokové vedenie a nástupná rampa len dokazujú, že spoločnosť RJH svoje projekty berie vážne od prvého detailu kabíny až po poslednú drobnosť zabezpečujúcu pohodlie prepravovaných koní...

Takto vybavený Actros vysoko prevyšuje cenu 500 000 €, a bez kompromisu ho vieme zaradiť medzi najluxusnejšie „prepravníky“ na svete. Samozrejme za tie peniaze si môžete dopriať výber zo špičkových superšportov, no v nich si neuvaríte obed, komfortne neprespíte a prepraviť zvieratko dokážete nanajvýš plyšové na kľúčenke. Je to proste štýl, pre určitú cieľovú skupinu milovníkov prepravy spojenej s luxusom na kolesách...