Obytné dodávky dnes hýbu svetom karavanov. Kým kedysi ich ponuka nebola až tak široká a prednosť dostávali skôr obytné prívesy alebo dodávkové podvozky s pôvodnou kabínou a kompletne novou obytnou nadstavbou, v poslednom období v boji o priazeň zákazníkov naopak víťazia karavany pripomínajúce klasické nenápadné dodávky. Rozdielom je len širšia strecha ukrývajúca integrovaný strešný stan. V prípade najnovšieho výtvoru s logom Citroën však o nenápadnosti paradoxne nemôže byť ani reč.

Vystavený koncept je predobrazom budúceho sériového obytného Citroënu. Na trh príde v roku 2024.

Praktické retro

Ak zákazníci niekedy zatúžili po obytnom Citroëne Type H, mali smolu, automobilka totiž jeho prestavbu nikdy neponúkala. V čase jeho produkcie šlo o plnohodnotné úžitkové auto slúžiace skôr na prepravu tovarov rôzneho druhu. Nedávny salón karavanov v Düsseldorfe však priaznivcov tohto legendárneho modelu určite potešil. Síce nejde o originál, ale o jeho modernú retro verziu postavenú na technických základoch aktuálneho modelu SpaceTourer, no ukazuje, na čo všetko sa môžu priaznivci kempovania v prírode tešiť. Vystavený Citroën Type Holidays je totiž síce len koncept, no ako prezradila automobilka, usporiadanie jeho vnútorného priestoru, vrátane kompletnej výbavy, je predobrazom pripravovaného sériového modelu. Ten sa v predajniach automobilky objaví už v priebehu budúceho roka.

Pod kapotou auta je naftový dvojliter naladený na 130 kW (177 k) spolupracujúci s osemstupňovým automatom Aisin, zatiaľ čo v jeho obytnej časti nechýbajú štyri lôžka (2 v hornom integrovanom stane, 2 dole po rozložení spodnej lavice na sedenie), kompletný kuchynský kút (drez, varič, tečúca voda, chladnička), nábytok, nezávislé kúrenie Webasto a palubná AGM batéria s kapacitou 95 Ah. Pre potreby varenia si obytný Citroën vozí na palube aj propán-butánovú fľašu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

zdroj: Stellantis