Mať vlastný karavan dnes rozhodne nie je lacná záležitosť a aj keď tento segment prekvitá, zákazník je z roka na rok náročnejší. A ako sa hovorí, sto ľudí, sto chutí. Automobilka MAN si je tejto skutočnosti vedomá a tak sa snaží ponúknuť čo najviac možností, ako si svoj nový obytný MAN môže zákazník vyskladať. Vrátane áut, ktoré sú bez vnútornej výbavy v „ubytovacej“ časti a pripravené na zariadenie podľa vlastného vkusu.

Aj pre dlháňov

Premiéru má za sebou MAN TGE s vysokou strechou Camper pre zákazníkov vyžadujúcich obytnú dodávku s vnútornou výškou väčšou ako 2 m. Zvýšená strecha priamo z výroby podlieha prísnym štandardom automobilky a kvalita jej vyhotovenia zodpovedá kvalite celého auta (čo býva neraz kameňom úrazu pri individuálnych prestavbách). K autu dodáva MAN aj automaticky vysúvateľný schodík pri pravých posuvných dverách s integrovanou detekciou prekážok. Rozšírenie v zadnej časti karosérie je pripravené na priečnu montáž dvojlôžka.

Základ pre obytné autá s vysokou strechou ponúka vnútornú výšku cez 2 m.

Pre ešte náročnejších klientov sú pripravené aj modely TGE upravené v spolupráci s osvedčenými lokálnymi nadstavbármi. Jednou z ponúkaných možností je aj MAN TGE 4x4 L3H3 od spoločnosti Wejny Wood. Je určený pre dvoch dospelých a dve deti a zahŕňa vybavenie na jazdu i spanie, kuchynku s varičom, drezom a 140-litrovou chladničkou aj kúpeľňu so sprchou a vstavaným chemickým WC. K dispozícii sú aj predné sedadlá s otočnými konzolami, homologované dvojsedadlo v 2. rade vybavené nielen trojbodovými pásmi, ale tiež systémom Isofix (dvojité sedadlo sa dá rozložiť na lôžko pre 2 osoby), rozvod studenej i teplej vody, nádrž na čistú vodu s objemom 90 litrov, 90-litrová nádrž na odpadovú vodu. Kúrenie a ohrievanie vody pomocou kombinovaného naftového bojlera, rozvod plynu k variču z vymeniteľnej propán-butánovej bomby. Elektrická inštalácia je postavená na batérii LiFePO4 s kapacitou 160Ah vrátane dobíjania z alternátora, zo solárneho systému aj z kempingovej prípojky. Súčasťou výbavy je vonkajšie osvetlenie aj markíza.

MAN TGE s nadstavbou EUROBOX Paragan a interiérom od VejnyWood.

Ak zákazník žiada len základ pre dostavbu vnútorného vybavenia, v ponuke je MAN TGE EUROBOX Camper od Paragan Trucks. Nadstavba je vyrobená z ultraľahkého kompozitného materiálu, čo maximalizuje nosnosť vozidla (užitočné zaťaženie vrátane vodiča a paliva je 1060 kg), ekologicky šetrný materiál nepodlieha korózii. Ak hľadáte kompletný karavan, MAN má pre vás TGE s nadstavbou EUROBOX Paragan (vnútorné rozmery 2,3 x 3,7 m) a interiérom od VejnyWood. Veľkorysý priestor v nadstavbe poskytol možnosť zrealizovať veľmi vzdušný interiér s atypickým usporiadaním. Na kabínu nadväzuje klasický salón, kuchynka je však rozdelená do dvoch častí na vyvýšenom pódiu. Kúpeľňa s WC, so sprchou a s umývadlovou skrinkou je umiestnená v zadnej časti vozidla vedľa dvojlôžka (rozmery 140 x 200 cm). Ďalšie miesto na spanie je nad kabínou (lôžko 90 x 200 cm) a využiť na odpočinok sa dá ešte aj rozkladacie sedadlo v salónu. Celá nadstavba je riešená bez plynových rozvodov – kúrenie, ohrievanie vody, ale i sklo-keramická varná doska využíva naftu z nádrže vozidla.

zdroj: MAN

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov