Trh s karavanmi stále kvitne, núdzu o dopyt rozhodne nemá a tak sa výrobcovia predháňajú v tom, kto ponúkne lepší a atraktívnejší produkt. Veľký boom zažívajú aj obytné verzie klasických dodávok. Ich nekorunovaným kráľom zostáva California z dielne VW, zostať to tak však nemusí naveky. Niekoľko výrobcov uvedomujúc si ambiciózne ceny konkurencie prináša stále dostupnejšie alternatívy a tak sa trh otvára aj do spodného cenového spektra. Či to bude aj prípad tohto obytného Fordu, nie je zrejmé, isté však je, že nový Transit Custom Nugget svojimi vylepšeniami mieri na zákazníkov vyžadujúcich premyslenú kabínu a možnosť plug-in hybridného pohonu.

Novinke nechýba ani integrovaný strešný stan.

Plug-in hybridná chatička

„Cieľom modelu Nugget je pomáhať majiteľom objavovať nové miesta – a vďaka mimoriadnemu komfortu, konektivite a možnosti pohonu PHEV, ktorý ponúka nový model, dokáže zájsť ďalej než doposiaľ. Zákazníci nám hovoria, že svoj Nugget používajú ako rodinné vozidlo, na odvoz priateľov a bicyklov k najbližšej výletnej trase, alebo ako vzrušujúcejší plán na dôchodok, a tak sme náš najnovší Nugget navrhli tak, aby toto všetko dokázal,“ uviedol Hans Schep, generálny riaditeľ spoločnosti Ford Pro pre Európu. Poukázal tak na nový PHEV pohon známy z Fordu Kuga. Ide o kombináciu atmosférického štvorvalca s objemom 2,5 l a elektromotora napájaného 11,5 kWh akumulátorm. Výsledkom je výstupný kombinovaný výkon 171 kW (232 k). K dispozícii však budú aj verzie s konvenčným naftovým motorom a pohonom 4x4.

Novinkou sú aj optimalizovaná kuchyňa s usporiadaním v tvare písmena L, či nová zásuvková chladnička uľahčujúca prístup k obsahu a je dostatočne veľká na zvislé uloženie fliaš. V kombinácii s novou integrovanou varnou doskou a drezom – teraz už so štandardne dodávanou teplou vodou – ponúka toto usporiadanie povrchov o 20 percent viac vyhradeného priestoru na pracovnej doske. Západky so spomaleným zatváraním a vysúvacie úchyty chránia detské prsty a tlmia hluk počas jazdy. Nový Nugget sa v porovnaní s predchodcom vyznačuje aj vylepšenou výklopnou časťou matraca, vďaka ktorej sa zväčšil priestor nad hlavou v kuchyni, pričom horné lôžko je stále na svojom mieste, ako aj zadná lavica upevnená na koľajniciach s novými ovládacími prvkami, ktoré uľahčujú nastavenie jednou rukou. Vývod na teplú/studenú sprchu vzadu je odteraz súčasťou štandardnej výbavy, pričom na želanie je možné dokúpiť stan na ochranu súkromia na zadných dverách.

Kempovanie majú zlepšiť aj nové prvky, ako výklopná strecha s novou samoskladacou látkou na zjednodušenie spúšťania strechy, nové integrované odkladacie miesta pre štandardný vonkajší stôl a stoličky, praktické zatemňovacie rolety nahradili doterajšie závesy v záujme zabezpečenia väčšieho súkromia a jednoduchšieho ovládania.

zdroj: Ford

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov