Aký interiér jednotlivých verzií?

Tak ako doteraz, nová California bude v niekoľkých prevedeniach. Všetky na základoch predĺženej verzie Multivanu. To znamená, že oproti predošlej generácií bude dlhšia až o 269 mm. Teda celková dĺžka je 5173 mmšírka 1980 mm výška 1990 mm. Už v základnej výbave má každá verzia po oboch stranách posuvné dvere a výklopnú strechu s dvojlôžkomZáklad je verzia Beach. V podstate 6 miestny Multivan, tri rady po dve sedačky a manuálne zdvíhaná strecha, pod ktorou je veľké lôžko 2054 x 1137 mm.

Ďalšou je Beach Tour, má navyše otočné predné sedačkyskladacie stoličky uložené v priestore zadných dverí, osvetlený spací priestor na streche, prídavný 12 V akumulátor s kapacitou 40 Ah. Pre lepšie ovládanie v C – stĺpiku displej na ovládanie niektorých funkcií. Možnosť sklopenia operadiel sedačiek, čím vznikne priestor pre matrac o rozmeroch 1980 x 1330 mm, ktorý je za jazdy zložený na poličke v batožinovom priestore.

Tak ako Beach Tour aj Camper je 5 miestny a schválený ako obytné vozidlo, pretože v jej útrobách môžete nájsť spomínanú kuchynku s plynovým varičom. Nato aby ste ju mohli použiť musíte otvoriť zadné dvere, ktoré vám rovno slúžia ako strieška, takže na vás pri pečení nebude piecť. 

Prejdeme k luxusnejšiemu cestovateľovi - verzia Coast. Ponúkne len štyri miesta na sedenie, no druhý rad sedačiek sú individuálne kreslá, takže žiadne ukrátenie komfortu. Navyše ďalšia baterka pre vstavanú časť, ktorá sa nachádza na skoro celej ľavej strane vozidla. Okrem väčších úložných priestorov má aj drez s 28 l nádržou na voduchladničkuplynový varič, vyberateľný skladací stolík. Nakoľko máte v priestore kuchyňu tak spodné miesto na spanie je menšie, má 1980 x 1060 mm.

Vrcholná verzia je Ocean. Ponúkne iné poťahy sedačiek, automatickú klimatizáciuvyhrievanie predných sedačieknezávislé kúrenie, schránku v strope a dodatočnú 230 V zásuvku. Všetky prevedenia, okrem základného Beach, majú tieniaci systém na okná spolu so závesnými brašnami, ktoré pasujú medzi C a D stĺpiky. Displej na C – stĺpiku ovláda všetky funkcie kempovania a zároveň ponúka info o stave batérie alebo naplnení nádrže na vodu. Kontrolovať tieto funkcie alebo sledovať hodnoty budete môcť aj cez aplikáciu vo vašom telefóne alebo displeji na prístrojovej doske.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 7 obrázkov

Prvýkrát plug-in hybrid s pohonom všetkých kolies

Nová California je ako prvé vozidlo na platforme MQB. Kombinácia plug-in hybridného motoru spolu s pohonom všetkých kolies, ktorý sa označuje ako eHybrid. Samozrejme to nebude jediná možnosť pohonu, začíname so 4 – valcovým dieselom o výkone 109 kW (148 koní), ďalšou možnosťou je 4 – valcový turbo benzín o výkone 149 kW (202 koní) oba motory poháňajú prednú nápravu. Poslednou možnosťou je plug – in hybrid s označením eHybrid, ktorý má ponúknuť kombinovaný výkon 180 kW (244 koní) a potiahne až 2 tonový príves.

Zatiaľ nie sú zverejnené podrobnejšie informácie o kapacite batérie ani o spôsobe pohonu zadnej nápravy. Čo som však zistil, nebudete môcť čerpať energiu z pohonnej batérie a preto budete využívať kempy s prípojkami. Vo volkswagene totiž najprv uvažovali o možnosti dobíjania z pohonnej batérie no nakoniec sa rozhodli o dva separátne elektrické systémy, z dôvodu aby ste pohon mohli kedykoľvek bez problémov použiť. Predpokladá sa že na elektrinu bude California schopná prejsť okolo 45 km. Ani jej počiatočná cena nie je zverejnená, no čo zverejnené je, prvé predobjednávky môžu byť už v júni tohto roka a prvé kusy by mali prísť v druhej polovici tohto roka.