Výrobca traktorov Zetor zahájil sezónu výstav poľnohospodárskej techniky v roku 2023 na výstave Agromash Expo v Budapešti. Prvýkrát tu verejnosti ukázal svoj nový traktor Compax CL 26. A hoci na stánku spoločnosti Zetor v HungExpo aréne stáli aj modely Major, Proxima, či Forterra, najviac pozornosti na seba strhával práve malý Compax. Mnohým návštevníkom totiž pripomínal malotraktory, akých boli kedysi plné dediny. Zetor s ním má veľké plány.

Minimálna svetlá výška Compaxu CL 26 je 230 mm.

Malý „veľký“ pomocník

Zetor Compax CL 26 je podľa výrobcu mimoriadne všestranný kompaktný traktor, ktorý si môžete vybrať vo verzii s kabínou alebo bez nej a je určený predovšetkým na zimnú, či letnú údržbu v obciach, športoviskách, firemných areáloch a vo veľkých záhradách. Svojou filozofiou nadväzuje na typické malotraktory, ktorých boli kedysi plné dediny. Zetor by ich chcel čo najviac opäť dostať aj medzi malých hospodárov, či k súkromným osobám. Tajomstvom nie je, že práve tento segment slávi veľké úspechy aj v Indii.

Compax CL 26 má pod prednou kapotou štvorvalec s objemom valcov 1,3 l a max. výkonom 18,3 kW (25 k), ktorý ho cez šesťstupňovú prevodovku rozbehne na 22 km/h. Aj keď je to kompaktný traktor, nechýba mu vývodový hriadeľ na pohon príslušenstva, či hydraulika s čerpadlom s prietokom oleja 21,6 l/min. a dvomi vývodmi.  Compax CL 26 má hnané všetky štyri kolesá a aby mal aj na prednej náprave za každých okolností dostatočnú trakciu, vozí si vpredu dodatočné 60 kg závažie. Max. hmotnosť traktora je 1149 kg a jeho celkové rozmery sú 2870 x 1150 x 2075 mm.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

zdroj: Zetor