Seriál MotoGP je vrcholom motocyklových pretekov na svetovej úrovni a tomu samozrejme zodpovedá aj logistika prepravy tímov a ich zázemia v rámci celého sveta. Je preto logické, že sa pri preprave musia jednotlivé tímy spoliehať na profesionálov, ktorí vedia vždy všetko včas doviezť, rozložiť zázemie, vrátane boxov a po súťažnom víkende zasa všetko včas zložiť a prepraviť na nasledujúci podnik. Kamióny s návesmi naloženými všetkým k tomu potrebným takto brázdia cesty kontinentov, na ktorých sa podniky MotoGP jazdia. Stajňa Ducati Lenovo Team sa teraz bude môcť pri preprave všetkého spomínaného spoľahnúť na štyri nové ťahače.

Zostane to v rodine

„Štyri nové nákladné vozidlá MAN s výkonom 520 k predstavujú technológiu, komfort, výkon a efektívnu spotrebu paliva. Tieto vlastnosti sú potrebné na to, aby sa tím Ducati Lenovo dostal na európske okruhy šampionátu MotoGP najlepším možným spôsobom,“ povedal Claudio Domenicali, generálny riaditeľ Ducati. "MAN je určite najlepší partner, s ktorým môžeme v tejto oblasti spolupracovať," doplnil Claudio. Voľba značky MAN bola pre tím Ducati Lenovo Team logickou voľbou, nie je totiž tajomstvom, že obidve značky, teda MAN aj Ducati, patria do rozsiahleho portfólia koncernu Volkswagen. „Spolupráca predstavuje dôležitú spoluprácu dvoch silných značiek koncernu Volkswagen. Ducati a MAN sú synonymá emocionality a výkonu. Partnerstvo dáva našej značke medzinárodný emocionálny náboj,“ povedal na adresu spolupráce Alexander Vlaskamp, generálny riaditeľ MAN Truck & Bus SE.

Štyri kusy MAN TGX 18.520 v typickej červenej farbe Ducati sú vybavené najväčšou kabínou GX a poháňa ich 12,8-litrový radový šesťvalcový naftový motor s výkonom 520 k a maximálnym krútiacim momentom 2650 Nm. Z komplexnej výbavy vynikajú aj systém výmeny zrkadiel MAN OptiView, vzduchom odpružené kožené sedadlá s bedrovou opierkou a nastavením ramien, multifunkčný volant, digitálny 12,3' prístrojový panel, MAN EasyControl pre ovládanie štyroch funkcií priamo z otvorených dverí vodiča, lôžka s lamelovým roštom a nastavením čela, výsuvná chladnička, rôzne odkladacie priestory, 12 a 24 V zásuvky a USB porty, MAN SmartSelect pre kompletnú správu infotainmentu a integrovaný navigačný systém a zvukový systém MAN.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

zdroj: MAN Truck