Diaľničná patrola má na slovenských diaľniciach a rýchlostných cestách svoje nezastupiteľné miesto. Pomáha nielen vtedy, keď je najhoršie a na ceste hrozí reálne nebezpečenstvo, ale zasahuje aj preventívne, či pomôže dokonca aj v prípade, keď vám na diaľnici dôjde palivo. Netreba preto pochybovať, že vozidlá Diaľničnej patroly na cestách hliadkujú prakticky nepretržite a na ich schopnosti a technický stav kladie prevádzkovateľ najprísnejšie kritériá. Vozový park NDS preto teraz obohatí 20 úplne nových diaľničných špeciálov Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI.

Súčasťou výbavy nových diaľničných Sprinterov je aj sklopný LED panel na streche.

S LED panelom ovládaným z tabletu

Nové dodávky Diaľničnej patroly dostali do výbavy nielen bežné prvky, akými sú dopravné kužele, hasiace prístroje, či kanistre so zásobami paliva, ale v ich útrobách nájdete aj prenosné zdroje na naštartovanie áut s vybitou batériou, kompresor na dohusťovanie pneumatík, zdvihák, lopaty, lekárničky a moderné výstražné zariadenie s riadiacou jednotkou integrovanou do palubnej dosky. Na streche je veľký sklopný LED panel ovládaný tabletom s konfigurovateľným textom a grafickým zobrazením dopravných značiek. Novinkou je aj vysielací systém včasného varovania účastníkov cestnej premávky, ktorý cez vysielačky upozorňuje vodičov kamiónov v občianskom CB pásme na kritickú situáciu pred nimi.

Nové autá budú postupne nasadzované na celom území Slovenska, pričom na ich služby majú bezplatný nárok všetci užívatelia diaľnic a rýchlostných ciest s platným diaľničným kupónom.