Koncom novembra odhalil Ford ďalšiu generáciu typu Ranger, ktorá vystrieda tú súčasnú po necelých jedenástich rokoch. Dostupná bude opäť aj v drsnom vyhotovení Raptor. Špičkový model aktuálne klope na dvere, americký výrobca zverejnil upútavku na jeho premiéru.

Debut modelu Ranger Raptor sa odohrá už tento mesiac, naplánovaný je na 22. februára. Zatiaľ si môžeme novinku obzrieť na krátkom videu z testovacej fázy. Prototyp vozidla na ňom naznačuje svoje schopnosti, v rámci záberov rýchlej jazdy mimo spevnených povrchov nesmie chýbať plachtenie vzduchom.

Identita motora zatiaľ nie je jasná

V zázname počujeme aj pohonnú jednotku pick-upu. Zvuk jasne naznačuje, že tentokrát nebude tankovať naftu. Dvojlitrový diesel predchodcu má nahradiť benzínový šesťvalec, jeho identita zatiaľ nie je jasná. Možnosti sú v podstate tri. Pod kapotu sa môže dostať trojlitrový agregát s jedným turbom, šance majú tiež dvakrát prepĺňané agregáty s objemom 2,7 alebo 3,0 litra. Posledný menovaný motor poháňa aj nedávno predstavený model Bronco Raptor.

Okrem silnejšieho motora bude mať Ranger Raptor aj lepšiu ochranu spodnej časti a komplexne prepracovaný podvozok. Zmien bude pravdepodobne opäť poriadne veľa. Očakávame špecifické brzdy, pružiny a tlmiče, ale tiež mnohé ďalšie komponenty náprav.

Samozrejme, túto verziu Ford dizajnovo odlíši. V súčasnosti zverejnil okrem záberov maskovaných prototypov aj jednu fotografiu pick-upu bez kamufláže, jeho tvary však z veľkej časti kryje zvírený piesok. Popri označení Raptor sú tak viditeľné len masívne nadstavce blatníkov. Už teraz je jasné, že ich budú vypĺňať špecifické kolesá s terénnym obutím.

Zdroj: Ford

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov