Máte radi Metallicu a zároveň obdivujete svet ťažkých nákladných áut? V tom prípade pre vás máme dobrú správu – tieto dve oblasti spojili svoje cesty a budú partnermi na európskej časti celosvetového turné kapely Metallica nazvaného M72 World Tour. Iveco totiž poskytne kapele a celému jej zázemiu logistickú podporu pri preprave medzi jednotlivými koncertami. V Európe sa na veľkolepú show môžu tešiť od mája do júla 2024 postupne v Mníchove, Miláne, Viedni, Helsinkách, Kodani, Osle, vo francúzskom Clissone, Waršave a v Madride. V rámci spolupráce Iveco poskytne nízkoemisnú dopravu pomocou áut na zemný plyn, čistú elektriku, vodík a HVO.

Limitka pre vyvolených

Čo je rovnako zaujímavé, pri príležitosti spolupráce Iveco vyrobilo limitovanú edíciu 72 kusov (symbolický odkaz na názov turné M72) ťahačov s dizajnom inšpirovaným kapelou Metallica. Pre zamestnancov spoločnosti Iveco zároveň zarezervovali 1400 vstupeniek na spomínané koncerty po celom svete. Cieľom celej akcie je poukázať na znižovanie emisií z prepravy pri podobných podujatiach. „Naše vozidlá s alternatívnym pohonom poháňané nízkouhlíkovými palivami Shell prispievajú k zníženiu uhlíkovej stopy kapely na európskych koncertoch jej turné M72,“ hovorí Luca Sra, prezident divízie nákladných vozidiel skupiny IVECO Group. „Spoločne budeme môcť prispieť k záväzku skupiny IVECO dosiahnuť do roku 2040 nulové čisté emisie uhlíka,“ oznamuje svoje stanovisko kapela Metallica.

Prepravu medzi koncertami bude zabezpečovať 10 ťahačov na zemný plyn, 4 kusy na HVO (rafinovaný olej), 2 elektrické ťahače Iveco S-eWay a niekoľko ďalších podporných menších modelov, vrátane autobusov Iveco. V záverečnej časti turné sa k flotile pripojí aj vodíkový ťahač s palivovými článkami.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

zdroj: Iveco Group