Toyota elektromobilom príliš neholduje, vyvíja radšej hybridy, ak ale vláda niečo stanoví zákonom, veľa priestoru na vymýšľanie nemáte. Buď sa podriadite, alebo skončíte. Uvedomuje si to i jeden z najväčších japonských koncernom Toyota Global, pod ktorý okrem známej divízie osobných áut spadá i dcérska firma Toyota Industries Corporation.

Práve táto spoločnosť aktuálne prichádza na trh s novým elektrickým ťahačom určeným v prvom rade pre domáce japonské letiská, ktoré musia tiež znižovať emisie oxidu uhličitého. Týka sa to 21 najväčších prevádzok a pomôže im v tom jednomiestny model s označením 3TE25.

50 kWh, 25 km/h

Novinka má hmotnosť 2,5 tony, ťahať môže lietadlá či vozíky s maximálnou hmotnosťou 27 ton a dosiahne maximálnu rýchlosť 25 kilometrov za hodinu. Systém 3TE25 pracuje s napätím 80 voltov, dostal batérie s 620 Ah, takže tu máme akumulátory s celkovou kapacitou necelých 50 kWh.

Toyota sľubuje perfektný výhľad, malý polomer otáčania, multifunkčný displej a vo výbave je tiež systém blokovania jazdy bez zapnutých bezpečnostných pásov či výkonné diódové osvetlenie. Cenu vozidla výrobca neprezradil, predáva sa však od 25. októbra.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov