Drzosť ale evidentne aj hlúposť zlodejov nepozná hranice. Presvedčili sa o tom na vlastnej koži kamionisti parkujúci 29. mája tohto roka na odstavnej ploche Área de Servicio Selva na severovýchode Španielska, keď pri nich uprostred výjazdovej cesty zaparkovala staršia strieborná Kia Carens.

Z kórejského minivanu vystúpili traja muži, bez váhania vnikli do nákladového priestoru najbližšieho kamióna a začali z neho prenášať tovar – prevažne značkové tenisky a oblečenie – do kufra svojho vozidla. Aj z fotografií je zrejmé, že tentoraz sa im nechcelo čakať na noc, namiesto toho sa pustili do svojej „práce“ pri dennom svetle a zjavne počítali s konfrontáciou.

vykrádania kamiónov

Keď totiž z vykrádaného kamióna vystúpil vodič a pridal sa k nemu i druhý človek (netušíme, či ide o závozníka alebo kolegu z iného auta), jeden zo zlodejov sa nerozpakoval a na oboch vytiahol strelnú zbraň. Ako lúpež dopadla, španielske spravodajské agentúry presne nepopisujú, dlhoprstí sa údajne stiahli a našťastie nikoho nezranili. V každom prípade však toto konkrétne prepadnutie pomohlo tamojšej polícii k vypátraniu páchateľov.

Kamery tentoraz skutočne pomohli

Vyšetrovatelia získali pomerne dosť informácií aj vďaka kamerovému systému, pričom čerstvé stopy i predchádzajúce prípady ich doviedli do mestečka Premià de Mar, len pár kilometrov severne od Barcelony. Práve tu bývali páchatelia, zhodou okolností rodina, o ktorej jej okolie údajne vedelo, čím sa zaoberá. A keďže vonku dokonca parkovala Kia Carens známa z videonahrávok, polícia v spolupráci so špeciálnou zásahovou jednotkou GEI dostala 17. júna povolenie zatknúť ich.

vykrádania kamiónov

Práve vtedy vyšlo najavo, že otec a dvaja synovia mali na starosti vykrádanie kamiónov, kým matka tovar predávala. A keďže podarená rodina nemala ani toľko dôvtipu, aby nakradnuté veci či strelnú zbraň používanú pri lúpežiach neskladovali doma, stotožnenie páchateľov bola relatívne rutinná záležitosť. Aká bude výška ich trestu, bude v tejto chvíli záležať predovšetkým na tom, koľko ďalších prepadnutí či krádeží sa podarí spomínanej rodine dokázať.

zdroj: La Vanguardia