Nápad je to vcelku jednoduchý, zároveň ale chytrý a je dosť možné, že ho v budúcnosti ocení množstvo profesionálnych vodičov. Tým hlavným dôvodom, prečo je nové sedadlo Cinema Seat skladacie, je samozrejme snaha ušetriť miesto, uľahčiť pohyb po kabíne a o 90 stupňov sklopná horná časť operadla môže zároveň poslúžiť ako odkladací stolík. Aby boli možnosti tohto sedadla využité skutočne na maximum, výrobca k nemu pridal i otočný podstavec, takže si šofér či posádka môžu Cinema Seat zafixovať v rôznych polohách. 

Viac miesta i bezpečnosti pre tých najzraniteľnejších

Ďalšou výhodou tohto produktu určeného pre vodičov i spolujazdcov má byť zvýšenie bezpečnosti. Grammer hovorí, že Cinema Seat má v zloženom stave veľmi kompaktnú siluetu. Práve tento detail v kombinácii s nízkou líniou okien či príplatkovými priezormi vo dverách spolujazdca má šoférovi umožniť výrazne lepší výhľad vpravo na cyklistov či chodcov, respektíve dáva väčšiu šancu rozpoznať potenciálne rizikové situácie.

Vrcholná verzia nového sedadla Cinema Seat má vzduchové odpruženie, nastaviteľné tlmiče, automatické prispôsobovanie hmotnosti cestujúceho, vzduchovo ovládanú bedrovú opierku, ale nechýba ani odvetrávanie, vyhrievanie a množstvo ďalších nastaviteľných prvkov. Čo zatiaľ nepoznáme, je termín uvedenia na trh, ani ktorý z výrobcov nákladných áut začne tento produkt firmy Grammer používať ako prvý. Ak Nemci tieto informácie upresnia, určite vám dáme vedieť. 

zdroj: Grammer AG