Vytvoriť dokonalý olej je skutočná veda. Výber jedného z nich pre vaše vozidlo by nemal byť. Čo v praxi ale veľmi nefunguje. Veď si skúste spomenúť, akým veľkým písmom a ako „prehľadne“ sú obvykle na zadných štítkoch fliaš uvádzané tie najdôležitejšie parametre, prípadne špecifikácie. 

Nemusíte mať ani problémy so zrakom, aby ste niektoré údaje nedokázali ani poriadne rozlúštiť. A s lupou do predajne s mazivami človek tiež obvykle nechodí. Čo s tým? 

Samozrejme najjednoduchšie a najrýchlejšie je to vtedy, ak poznáte potrebnú presnú špecifikáciu oleja, eventuálne konkrétnu značku a typ ešte predtým, než ju idete kúpiť. Háčik je ale v tom, že nie každý si na to pred nákupom spomenie. A potom človek stojí na predajni, študuje písmená veľké asi ako na mikrofilme zo starých Bondoviek a zbytočne stresuje.

Aby ste sa vyhli podobným situáciám a dostali ste všetky najpodstatnejšie dáta už na prvý pohľad, je niekedy dobré v predstihu vedieť, po akej fľaške siahnuť. A v tomto smere práve urobila veľký krok vpred nemecká spoločnosť Fuchs.

Pohodlnejšia aplikácia

Firma upravila dizajn nových fľašiek tak, aby na nich zákazníci v prvom rade objavili nové štítky. Sú väčšie, prehľadnejšie a rýchlo vám pomôžu nájsť a vybrať ten správny olej. Na etiketách sú teraz výraznejšie obrázky, piktogramy znázorňujúce aplikáciu a rovnako jasne a zrozumiteľne je na balení vyznačená tiež viskozita a jednoducho rozlíšiteľná kvalita konkrétneho maziva.

Nový dizajn fliaš značky Fuchs ale nie je len o kvalitných, zrozumiteľných a ľahko dostupných informáciách. Ak s môžete počítať aj s niečím ďalším, tak je to vylepšená ergonómia balenia. Fľaše bez ohľadu na veľkosť, respektíve objem sa lepšie držia a aplikácia oleja je aj vďaka tomu oveľa pohodlnejšia.

Bezpečnostný uzáver

Prepracovaný dizajn hrdla litrového balenia a oblasť úchopu umožňujú plynulejšie nalievanie oleja do motora, takže odteraz môže byť táto práca vykonaná takmer bez námahy. Podobné je to aj v prípade prepracovaných štvorlitrových i päťlitrových balení. Obe fľaše dostali hneď dva úchyty, takže vám za žiadnych okolností nemôžu vykĺznuť z rúk. Navyše nový skrutkovací uzáver má bezpečnostnú poistku, ktorá bráni neoprávnenej manipulácii s náplňou, alebo inak povedané, okamžite zistíte, či balenie už bolo otvorené.

Že vám tieto nové vylepšenia úplne stačia? Mnohí by s prehľadnými informáciami a ľahkou aplikáciou náplní boli spokojní, Fuchs však myslí i na tých, ktorým záleží okrem iného aj na životnom prostredí.

Z recyklovaných plastov

Práve preto sa pri výrobe nových prepracovaných fliaš bude používať až tridsať percent recyklovaného materiálu. Ide takzvaný PCR (post-consumer recycled) plast, ktorý sa vyrába zo spotrebiteľského odpadu, presnejšie povedané z plastov vyradených z domácností, komerčných i obchodných prevádzok.

Nové obaly firmy Fuchs sú navyše navrhnuté tak, aby sa vám z náplne podarilo zužitkovať i poslednú kvapku oleja a aj toto obmedzenie plytvania určite má svoj význam. Len pripomíname, že nové fľaše olejov značky Fuchs zatiaľ nie sú ešte na trhu dostupné, ich nástup je však pripravený a na fotografiách vám môžeme už teraz ukázať, čo môžete očakávať.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 8 obrázkov

zdroj: Fuchs