Povedať o nejakom sériovom ťahači, že je športový, je podobné, ako tvrdiť, že Porsche je úžitkové. Keď sa však pozriete na novú „výkladnú skriňu“ značky MAN, s prižmúrením oboch očí máme pre toto prirovnanie tak trochu pochopenie. Ide totiž o špičkový variant v portfóliu firmy, takže bude dostupný len s vrcholnými pohonnými jednotkami. V prípade tohto výrobcu to znamená, že tu hovoríme o troch preplňovaných radových šesťvalcoch série D3876 s objemom 15,2 litra a výkonom od 540 do 640 koní a najsilnejšej verzii radu D2676 (12,4 l), ktorá ponúka 510 koní.

Zmeny čisto vizuálne

Aby náhodou nedošlo k omylu, pre istotu pripomíname, že to všetko sú sériové agregáty a samozrejme plnia emisnú normu Euro 6. A čím je teda výnimočný variant Individual Lion S? Aby sme sa v tom zbytočne nerýpali, tak rovno prezradíme, že predovšetkým vo vizuálnych detailoch.

MAN TGX Individual

Najluxusnejší TGX dostal vonkajšie spätné zrkadlá s krytmi imitujúcimi štruktúru karbónového kompozitu a naviac je do nich vyrazené logo nemeckého leva. Predná maska dostala chrómované lamely s kontrastnými červenými prvkami a pod nárazníkom i bokmi nájdete nerezové ochranné trubky, ktoré je možné za príplatok doplniť strešným bezpečnostným rámom so svetlami LED.

Nad čelným oknom ťahača sa objavila čierna slnečná clona s nápisom Individual S, pričom tento „šilt“ je zladený s kolesami lakovanými čiernou farbou. Ak vás zaujíma, prečo sú v zadnej časti kabíny na úrovni bočných okien tri horizontálne orientované prelisy, tak vedzte, že sa MAN nechal inšpirovať rozprávkami Peugeotu o podobne tvarovaných stopách v zadných svetlách, ktoré tam údajne zanechali pazúry imaginárneho leva.

Po otvorení dverí vám bude jasné, že sa farebná téma „pár kvapiek červenej v mori wehrmacht sivej“ opakuje aj v interiéri. Ale nakoniec, prečo nie. Kabíne dominujú anatomicky tvarované sedadlá čalúnené kombináciou kože a Alcantary a vodič má pred sebou jemnou kožou potiahnutý multifunkčný štvorramenný volant s kontrastným prešívaním. Červené sú tiež bezpečnostné pásy, rámiky lemujúce výduchy ventilácie a opäť i logo s levom vyšité v hlavových opierkach.

MAN TGX Individual

Súčasťou štandardnej výbavy vozidla je digitálny prístrojový panel s 12,3-palcový displejom a množstvo bezpečnostných systémov, z ktorých stojí za zmienku napríklad adaptívny tempomat ACC Stop & Go, automatické prepínanie diaľkových svetiel alebo asistent kontrolujúci neúmyselné opustenie jazdného pruhu s aktívnym zásahom do riadenia.

Naopak za príplatok si môže zákazník objednať 22-palcovú televíziu umiestnenú na boku za vodičom a namiesto druhého lôžka vám MAN na prianie namontuje úložný priestor s objemom až 1400 litrov, ktorý je doplnený mikrovlnkou či kávovarom.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov