MAN  Lion’s City 12 E LE

Doposiaľ boli ako elektrobusy v ponuke iba plne nízkopodlahové autobusy dostupné v 3 dĺžkach a to 10,5 m, 12 m a 18 m. Minulý rok na veľtrhu Busworld prvý krát predstavili model Lion’s City 12 E LE  - prvý autobus MAN s batériovo elektrickým pohonom vo verzii low entry (nízky nástup). Verzia LE vychádza z 12 – metrového modelu elektrického autobusu, ale za strednými dverami sú dva schodíky, ktoré vedú do zadnej časti interiéru so zvýšenou podlahou.

Výhodou konceptu LE je, že väčšina pasažierov sedí. Navrhnutý bol tak, aby dopravcom ponúkol väčšiu flexibilitu prevádzky, teda je vhodný pre mestské aj prímestské linky.  Rozmery sú 12 182 mm2550 mm a 3320 mm (dĺžka, šírka, výška). O pohon sa stará elektromotor s výkonom 240 kW (326 koní) napájaný zo zväzku 6 batérií s celkovou kapacitou 480 kWh. To údajne zabezpečí dojazd 350 km. O pohodlie pasažierov sa postará predná náprava s nezávislým zavesením a zadná portálová, ktorá je hnacia.

Je vybavený aj podpornými systémami ako ESPpodpora pri odbočovaní a zmene jazdného pruhuasistent núdzového brzdenia či tempomat. Pre šoféra je pripravený digitálny kokpit s už spomenutými asistenčnými systémami, kamerový systém OptiView, ktorý nahrádza vonkajšie zrkadlá, LED reflektory s integrovaným denným svietením, monitorovanie mŕtveho uhla a dalšie. LED osvetlenie sa nachádza aj v priestore pre cestujúcich.