Komfort nastupovania do kabíny je pre vodičov nákladných áut veľmi dôležitou otázkou. Často sa totiž musia do kabíny doslova vyšplhať po vysokých schodíkoch a kým sa usadia za volant, chvíľku to trvá. O to dôležitejší je tento proces v prípade, že z kabíny často počas pracovného dňa vystupujú a opäť do nej nastupujú. Tento spôsob používania je najtypickejší pre mestské jazdy (či už zásobovanie, alebo komunálne služby), Volvo preto namontovalo nízku kabínu na elektrický model Volvo FH Low Entry.

Špecialista na dopravné úlohy v meste

„Toto nákladné vozidlo s nulovými emisiami skvelo dopĺňa náš rad elektrických vozidiel, dokonale sa hodí na dopravu v meste a je navrhnuté s ohľadom na vodiča. Je výkonné, no zároveň sa ľahko riadi a jednoducho sa s ním manévruje v mestskom prostredí. Nový model Volvo FM Low Entry je v dokonalom súlade s našimi ambíciami rozšíriť našu ponuku elektrických vozidiel, a umožniť tak ešte väčšiemu počtu zákazníkov znížiť uhlíkové emisie,“ vysvetľuje Roger Alm, prezident spoločnosti Volvo Trucks. Konštruktéri Volva posunuli kabínu verzie FM Low Entry dopredu a znížili ju na maximálnu možnú úroveň. Nastupovanie navyše uľahčuje aj rovná podlaha a inak umiestnené držadlá. Konštrukcia celého auta je prispôsobená špecifickým potrebám rôznych prepravných úloh v odpadovom hospodárstve, stavebníctve, či pri distribúcii tovarov a potravín v husto obývaných mestských aglomeráciách.

Volvo FM Low Entry je k dispozícii so znakmi náprav 4x2, 6x2, 6x4, 8x2, 8x4. Jeho celková hmotnosť sa pohybuje v rozsahu 19 – 32 ton.

Kabína má hneď niekoľko usporiadaní a môže v nej sedieť len vodič, prípadne má za sebou až troch ďalších cestujúcich. V tomto prípade sú sedadlá umiestnené tak, aby pasažieri nesedeli v zornom poli vodiča. Výhľadu pomáha aj pokročilý kamerový monitorovací systém (Camera Monitor System). K dispozícii sú aj dve verzie kabíny s vnútornou výškou (v stoji 1575 mm alebo až 1945 mm (vrátane spacej úpravy s lôžkom).

Na pohon auta slúži trakčný elektromotor s výkonom 330 kW (449 k). Trakčná batéria s kapacitou 360 kWh postačí na dojazd 200 km.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

zdroj: Volvo Trucks