Upravený D-Max AT35 bol prvýkrát predstavený pred pár dňami v rámci výstavy Commercial Vehicle Show 2021 v britskom Birminghame. A zaujímavé je, že v tejto chvíli poznáme už aj presný termín zahájenia predaja na vybraných európskych trhoch. Stane sa tak na deň svätého Valentína, teda počas „sviatku zamilovaných“, 14. februára 2022. Prečo?

Nech to znie akokoľvek bláznivo, podľa oficiálnej tlačovej správy preto, že si noví majitelia týchto áut schopnosti AT35 s pohonom 4x4 „skutočne zamilujú“. Nie, to nie je vtip.

Arctic Trucks

Ako sme už naznačili, novinka vznikla vďaka priamej spolupráci automobilky Isuzu so špecializovaným úpravcom Arctic Trucks. Ten tvrdí, že D-Max AT35 je určený pre všetkých, ktorý chcú svet preskúmavať bez obmedzení a sú ochotní vydať sa so svojim autom aj tam, kde iní s cestovaním vôbec nepočítajú.

Čo z toho je pravda a čo naopak klasicky nadnesené marketingové reči, posúďte radšej sami. Máme ale dojem, že pred týmto autom bude stáť len málo neprekonateľných prekážok. Aby si poradilo aj s najhorším terénom, autori kompletne vystužili celý podvozok, pridali ochranné panely, 35-palcové drapákové pneumatiky a pôvodné tlmiče vymenili za jednotky od Bilstein Performance.

Interiér naopak ostal takmer pôvodný, takže na posádku čaká kožené čalúnenie, dvojzónová klimatizácia, tempomat, ale tiež zástup bezpečnostných systémov, automatické stierače, Bluetooth, Android Auto, Apply CarPlay, HDMI port a množstvo ďalšej výbavy.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 8 obrázkov

zdroj: Isuzu