Trh s ľahkými dodávkovými autami je nabitý novinkami a každý hráč musí o svoju pozíciu v segmente veľmi tvrdo bojovať. Uvedomujú si to aj vo Fiate. Ich Ducato je síce už roky stálicou, no trh aj konkurenti sa neustále vyvíjajú a tak s nimi musia Taliani držať krok. Automobilka preto predstavila nový Fiat Ducato 2024, ktorý sa od predchodcu síce nijak zásadne nelíši, no v detailoch má byť opäť lepší a užívateľsky prívetivejší.

S dojazdom cez 400 km

Najvýraznejšie zmeny sa týkajú predovšetkým elektrickej verzie E-Ducato. Do nej vkladá výrobca veľké nádeje, pretože aj trh úžitkových áut prechádza veľkou transformáciou a elektrické dodávky majú na európskych cestách zohrávať čoraz výraznejšiu úlohu. E-Ducato 2024 preto dostalo novú trakčnú batériu s celkovou kapacitou až 110 kWh, vďaka ktorej ponúka normovaný dojazd na jedno nabitie 420 km. Chýbať mu nebude ani dynamika, jeho trakčný elektromotor totiž posiela na predné kolesá výkon 200 kW/272 k a krútiaci moment až 410 Nm. Na rýchlonabíjačke zvláda nabíjanie jednosmerným prúdom s výkonom 150 kW (palubná nabíjačka má 11 kW).

Novinkou je elektrická parkovacia brzda, 10-palcový stredový dotykový displej, 7-palcový digitálny prístrojový štít, či možnosť bezkľúčového odomykania aj štartovania auta. Inak tvarované sú aj bočné výplne dverí, takže majú logickejšie umiestnené, a navyše väčšie, odkladacie miesta.

Naftové motory MultiJet výrobca mierne upravil, plnia najnovšiu emisnú špecifikáciu Euro 6E a ich výkony sú 88 kW/120 k, 103 kW/140 k a 132 kW/180 k. K dispozícii je upravený 6-stupňový manuál, alebo 8-stupňová automatická prevodovka. Fiat sľubuje, že nové motory majú mať v kombinácii s inak odstupňovanými prevodovkami spotrebu nižšiu o celých 9 %.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

zdroj: Stellantis