Počas minulej dekády sa najpredávanejším automobilom histórie stala Toyota Corolla, pričom svoj náskok medzičasom upevnila. Japonský gigant na prelome rokov pokoril hranicu 50 miliónov predaných kusov. Po mesiaci oslavuje okrúhle číslo aj držiteľ druhého miesta, ktorým je Ford F-Series. Jeho výroba prekročila 40 miliónov exemplárov.

Tento modelový rad zahŕňajúci najmä pick-upy debutoval v roku 1948. Jeho zástupcovia patria dlhodobo medzi najpredávanejšie autá v Spojených štátoch amerických, kde sa už štyri desaťročia držia na prvej priečke. V rámci kategórie tzv. truckov im prvenstvo patrí 45 rokov.

V ponuke ako hybrid aj elektromobil

Hoci rodina F-Series obsahuje niekoľko samostatných typov s rôznymi rozmermi i konštrukciami, Modrý ovál ich produkciu ráta spoločne. Jej gro tvorí bestseller menom F-150. Ten dostal predvlani už 14. generáciu, ktorá priniesla okrem iného hybridnú verziu. Na jej základe vznikol tiež vlani predstavený čisto elektrický model Lightning. Pri ňom eviduje automobilka slušný záujem, v tomto roku plánuje vyrobiť 150-tisíc kusov.

Významný míľnik dosiahol práve Ford F-150, šlo o konvenčne poháňaný variant Tremor striebornej farby. Viaceré automobilky takéto vozidlá odkladajú pre múzeá. V tomto prípade však vozidlo s číslom 40 000 000 putovalo k zákazníkovi v Texase.

Zdroj: Ford