Rozoznať v premávke Fiestu Van modelového roka 2022 asi nebude také ťažké. Jej prepracovaný predný nárazník nemusí spoznať každý, ale logo premiestnené z hrany prednej kapoty doprostred mriežky chladiča je pomerne spoľahlivým detailom, ktorý vám pomôže pri prípadnej identifikácii.

Či je to dôležité, posúďte sami, myslíme si ale, že oveľa zaujímavejšia zmena prebehla po oboch stranách spomínanej masky. Prepracovaný Van totiž dostal v rámci sériovej výbavy diódové svetlá a za príplatok si bude možné objednať dokonca adaptívne svetlomety Matrix LED.

Fiesta Van

Mild-hybrid a 125 koní

Pod kapotou mini-dodávky aj naďalej nájdete preplňovaný litrový trojvalec EcoBoost s maximálnym výkonom 125 koní a mild-hybridnú techniku pracujúcu s napätím 48 V. To okrem iného znamená, že s pohonnou jednotkou kooperuje štartér-generátor spojený s motorom remeňom a maličká lítium-iónová batéria.

Tá je schopná napájať či poháňať pomocné prvky motora a zároveň podporovať trojvalec pri akcelerácii. Systém je nastavený tak, aby sa mohla hlavná spaľovacia jednotka vypínať už pri rýchlostiach pod 25 kilometrov za hodinu, pričom priemerná spotreba vychádza podľa metodiky WLTP na rovných 5,0 litra benzínu na 100 kilometrov. Na vybraných trhoch potom bude možné jazdiť aj na etanol E85 s 15-percentnou prímesou benzínu.

Fiesta Van

Malý oplechovaný hatchback s mriežkou za prednými sedadlami ponúkne vodičovi nezmenený nákladový priestor s dĺžkou 1283 milimetrov, objemom 960 litrov a mierne zvýšené užitočné zaťaženie. To poskočilo z 515 na 531 kg, aj keď samozrejme záleží, akú výbavu si do auta objednáte. „Kufor“ má rovnú podlahu, štyri kotviace body a už spomínanú mriežku, ktorá prakticky neobmedzuje výhľad dozadu.

Fiesta Van

Vo výbave Fiesty Van sa objavuje parkovací asistent kombinovaný s kamerou, adaptívny tempomat s rozpoznávaním dopravných značiek, systém kontroly mŕtvych uhlov i technika schopná udržať auto v jazdnom pruhu. Nechýba tiež vzdialené odomykanie prostredníctvom aplikácie či upozornenie na nutnú údržbu na základe údajov systému FordLiive connected uptime, ktorý získate prostredníctvom aplikácie FordPass Pro mobile alebo cez rozhranie Ford Telematics 3.

Fiesta Van

Objednávkový systém Ford spustí počas jesene, prvé autá sa však dostanú k zákazníkom až začiatkom budúceho roka. Zaujímavá potom bude možnosť voľby verzie Sport so zníženým podvozkom a 17-palcovými pneumatikami, ktoré bude možné za príplatok vymeniť za osemnástky. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

zdroj: Ford